ENGİNYURT GÜNDOĞDU’YA SORDU

Reklam
Reklamı Gizle

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar’ı ziyaret ettiği Ünye programında gazetecilerle bir araya geldi.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Enginyurt KARTEGDER Başkanı Cihan Çakır, Ak Parti Milletvekili Metin Gündoğdu’nun Ordu Üniversitesi Rektörü Ali Akdoğan hakkında yaptığı açıklamalara yönelik soru sordu.

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ise söz konusu açıklamaya şöyle cevap verdi;

“Metin Gündoğdu geçen haftalarda Ünye’de bir radyoda Rektör’ün gelini ile kızını işe yerleştirdiğini söyledi ve bunun doğru olmadığı ortaya çıktı. Çünkü 19 yaşında oğlu var, gelini yok, kızı da üniversitede çalışmıyor. Dün akşamki konuşmasında da Metin Gündoğdu Fetö üzerinden yine rektörü suçladı.

Metin Gündoğdu ‘ya şunu söylemek istiyorum.Bir yıl önce Sayın Cumhurbaşkanı Ordu Üniversitesine Rektör’lük yapabilecek en sağlam adamı getirmiş diyordu., Metin Gündoğdu kamuoyuna çıkıp bize söyleyeceğine elinde bilgi varsa mahkemeye başvurmalıdır ve bu konuyu Cumhurbaşkanına iletmelidir. Dün akşamki konuşmadan sonra anladığım kadarıyla Metin Gündoğdu’nun kavgası şahsi ve şahsi meseleleri şehire yansıtmamalıyız. ” Dedi.