RAMAZAN PİDESİNE TALEP DEVAM EDİYOR

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye’de hizmet veren Yalı Ayla Fırını müşterilerine tekli 420 gram, çiftli 850 gram olmak üzere iki çeşit pide çıkarıyor.

Yalı Ayla Fırın İşletmecisi Özgür Yazıcı müşterilerin tercihine göre iki çeşit pide çıkardıklarını ve tekli pideyi 5 TL’den, çiftli pideyi 10 TL’den sattıklarını ifade etti.

Ayla Fırın İşletmecisi Özgür Yazıcı pandemi dolayısıyla pide üretiminin 5 ile 5:30 arasında bittiğini belirterek sözlerini şu şekilde tamamladı;  

“Bilindiği üzere biz bu sene Ordu’nun Ünye İlçesi olarak meslek taşlarımızla bir karar aldık. Bu sene pandemiden dolayı geçen seneki aynı gramajla satıyoruz. Geçen sene yumurtalı 5 TL sade pide ise 4 TL’dir. Pide büyük olursa tanesi 10 TL’den başlıyor. İnsanların alım gücü oluyor. Nüfusu az olan kişiler tekli pideyi tercih ediyor. Bu sene devletin aldığı saat uygulamasından dolayı 17 ile 17.30 arası üretim bitecek. Ben kendi şahsi olarak müşterilerimizi de düşünerek ilk önce 100 ile 150 adet tekli pide daha sonrasında ise büyük pide yapıyoruz. Sonradan gelen müşterilerimize pide büyük geliyorsa biz onların yarısını bile veriyoruz. Bir büyük pideyi 4 kişilik bir aile iftar ve sahurda rahatlıkla tüketebilirler. Küçük pidelerin gramı az olduğu için kuru düşer ama büyük pideler daha yumuşak kalır.

Ben bütün elamanlarımı da söyledim. İhtiyacı olan varsa onları mağdur etmeden ihtiyaç sahiplerine veriyoruz. Ünye’de fırıncılardan ekmek alamadım diyen olmaz. Sokağa çıkma yasaklarında bilindiği üzere saatler 19:00 çekildi. Vatandaşlarımız 17 ve 19 arasında yoğun bir şekilde alıp eve yetişmek istiyorlar. Hafta sonu da sabah 10 akşam 17 oldu. Bizler fırıncılar olarak da üretime 14 başlayıp akşam 16 bitirip bayilerimize dağıtım yapacağız. Araba ile dağıtım yok. En yakın market ve bayiler gelip alabilirler. Cezai işlem olmayanlar gelip alabiliyorlar.” dedi.