Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

PERMAKÜLTÜR KAFEYE GELEN İYİLİK YAPIYOR

PERMAKÜLTÜR KAFEYE GELEN İYİLİK YAPIYOR
17 Eylül 2021 - 1:12

2014 yılında Ünye’de faaliyetlere başlayan ve çalışmalarıyla birçok alanda başarılı işler çıkaran Ünye El Ele Derneği her geçen gün yeni projeleriyle büyürken yardım ağını da genişletmeye devam ediyor.

İlk kuruluşunda Madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında faaliyet gösteren dernek bugün toplumun her kesimine hitap edecek seviyeye geldi.

El Ele Derneği bünyesinde kurulan aşevi bölgede adından sıkça söz ettirecek konuma geldi. Günlük yaklaşık 1000 kişiye sıcak yemek ulaştıran El Ele Derneği ,yine kazancı muhtaçlara dağıtılacak bir projeye imza attı.

Dernek proje kapsamında Döner Çeşme Meydanında Büyükşehir Belediye Yerleşkesinin bulunduğu binaya Permakültür Kafe’yi hizmete soktu.

Permakültür Kafe sıcak, soğuk içeceklerden tutun, özel spesiyal menülere kadar bir kafede olması gerekenlerden daha fazlasını sunarak Ünyelilerin hizmeti girdi.

Permakültür Kafe’de hizmet alan vatandaşların aynı zamanda yardıma muhtaç insanlara faydalı olmalarını bilmek onları daha mutlu ederken, kafenin ticari kazanç kaygısı olmadan gelirlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştığını bilmeleri de ayrı bir mutluluk kaynağı olduğunu belirten dernek başkanı Fatih Uygun; ”Bize vatandaşlardan olumlu dönüşler oluyor.

Derneğimiz 2014 yılı Ocak ayında çeşitli meslek dallarında çalışan arkadaşlarla birlikte kurduk. Ünye El Ele Derneği kurulduğu günden bu güne kadar ülkemizdeki madde bağımlılığı ile ilgili çeşitli araştırmalar yaparak, ilgili kamu kuruluşları ile görüşmeler yapmıştır.

El Ele Derneğinin Misyonu, Toplum ve her yaş grubundan insana zarar veren, bağımlılık yapıcı maddelere ve kötü alışkanlıklara karşı önleyici tedbir almak, çözüm üretmek, mücadele etmek, bağımlı olan bireyleri topluma kazandırabilmek için milli ve dini değerler çerçevesinde plan, program ve projeler oluşturmak, ihtiyaç sahibi yönelik sorunları ele almaktır.

Vizyonu, tüzüğünde belirtilen vasıftaki dezavantajlı yurttaşları toplumsal alanda sosyal araştırma ve projeleriyle yer alarak, kamuoyunda sürdürülebilir bir bilinç yaratmak.

-Toplumda insan onur ve saygınlığının korunması doğrultusunda her koşulda, yerde ve zamanda desteğe muhtaç insanlara yardım etmek,

ilkeleriyle yola çıkmış ve varlığını her vatandaşa ulaşarak sürdürülebilir kılmayı amaçlayan kamu yararına çalışan bir sivil toplum kuruluşudur.Ve permakültür kafede geliri ihtiyaç sahiplerine giden bir işletmedir. Ve bu işletmeye gelen misafirlerimiz , keyifli vakit geçirirken hayır yapılmasına vesile olduklarını bildikleri için kafeden mutlu ayrılıyorlar” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-