PAZARYERİ OLMAZSA OLMAZLARIMIZDAN

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Gıda Maddeleri Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Harun Güdek aynı zamanda hükümetin esnaflar için çıkartmış olduğu 3 bin ve 5 bin liralık hibe desteği konusunda da bilgi verdi.

3 bin ve 5 bin liralık hibelerden yararlanamayan esnaflar için destekte bulunacaklarını belirttiler. Esnafların hibeyi ileride alabilecekleri yönünde ümitli olduğunu belirterek üyelerinin odaya gelmelerini istedi.

Ünye Gıda Maddeleri Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Harun Güdek sözlerini şu şekilde sürdürdü;

PAZARYERİ OLMAZSA OLMAZLARIMIZDAN

“Pazar yeri biliyorsunuz ki Ünye’yi epeyce bir meşgul etti. Çok mücadele ettik. Bazı şeyleri başardık bazı şeyleri başaramadık.

Yeni pazaryeri için Hüseyin Başkanım ve Kenan Başkanım ile alakalı mevzu geldi. Bu mevzudan bizimde haberimiz var. Üniversite mevzusu teknik bir mevzu zaten. Orada 15 dönümlük araziden bahsediliyor. Ünye’de bazı yerlerin hesapsızca heba edilmesinden dolayı, Ünye’nin geleceğinin karartıldığını hepimiz beraber şahit olduk.

BAŞKAN SORUNLARI KÖKTEN ÇÖZMELİ

Hüseyin Başkanımla birlikte biz bu konuda istişare ediyoruz. Bu konu sık elenip dokunulması gereken bir mevzudur. Hüseyin Başkan ile görüştüğümüzde şimdiki yer ile ilgili geçici bir yer olduğunu ve daimî olmadığını bizde biliyoruz. Üniversitelerin danışıldığı mevzulara gelince, bu yapılan yatırımın ileriye dönük bir yatırım olması ve kökten çözülmesi gerektiğini düşündükleri için yatırım yapmışlardır. Her iki başkanımızda ellerini taşlarının altına koydular.   Pazar yeri ile alakalı çok fazla bir şey demek istemiyorum çünkü arkadaşlar bir beklenti içeresine girebilirler. Hüseyin Başkanımızın dediği kadarıyla biliyorum ki inşaat aşamasında esnaf arkadaşlarımız mağdur olmayacaktır dedi. Çünkü hesapsız kitapsız yapılan işlerin cezasını tek kişi değil birçok kişi çekiyor. Hüseyin Başkanımızın de bu konuların böyle konuşulmaması için sorunları kökten çözmesi gerekiyor.

YETERKİ ESNAF MEMNUN OLSUN

Başkanımızın bir sözü var “Arkadaşlar burası yapılana kadar esnaf arkadaşlarımızı en müsait yeri belirleriz.” Sözünü aldık. Ben Hüseyin Başkanıma ve Kenan Başkanıma bu konuda güveniyorum. Ünye’mizin Pazar yeri geleneği kaybetmemesi lazım. Esnaf arkadaşlarımız da biliyorlar ben Pazar yerinde alışveriş yapmadan durmuyorum. Çünkü ben orada ki gülen yüzleri gördükçe mutlu oluyorum. Bizim paraya pula ihtiyacımız yok yeter ki esnaf kardeşlerimiz mutlu olsun. Onlar yeter ki mağdur olmasınlar.

MARKETLER YASASI EN KISA ZAMANDA MECLİSTEN GEÇECEKTİR

Büyük marketlerin mevzusuna çok fazla giremedik. İnşallah bu konu ile alakalı biraz daha sertleşerek konuşmak gerektiğini hissediyorum. Büyük marketlerin işi artık esnaflar adına bıçağın kemiğe dayandığı raddeye geldi. Bu marketlerin yasasını meclisten çıkıp bir an önce esnafımızın rahatlamasını istiyorum. Marketlerde ihtiyaç varsa olsun olmasın demiyoruz . Bugün Perşembe yaylasında bile büyük bir market var. Biz salgından kurtulacağız ama bunlardan kurtulamayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuyla ile ilgili alakalı. Marketler yasası en kısa zamanda meclisten geçecektir.” dedi.

PROGRAMIN TAMAMINI AŞAĞIDA Kİ EKRANDAN İZLEYBİLİRSİNİZ