PAZAR ESNAFININ ÇİLESİ YENİ YILDA DA DEVAM EDİYOR

Reklam
Reklamı Gizle

2022 yılının ilk gününde vatandaşın çilesi bitmek bilmiyor.
Bilindiği üzere 2021 yılında Ünyeli pazarcı esnaflarının kapalı pazar yeri talepleri yerine getirilmemiş ve bu durumu Ünyeli pazarcılar protesto etmişlerdi. Ünyeli pazarcıları pandemi bahane edilerek Tabakhane Deresi’ndeki yol üzerine yerleştiren belediye, buradaki hijyeni ve sağlık koşullarını sağlayamadığı yönünde de tepkiler almıştı.
Haberlerimizde de çeşitli sebeplerle birçok kez yer verdiğimiz pazar yerindeki görüntülere bugün bir yenisi daha eklendi. Bu sefer ise, Ünyeli pazarcılar yılın ilk pazarında rüzgar ve soğuk hava koşullarına karşı verdiği mücadele ile iş yapmaya çalıştıkları görüntülendi.
Pazar esnaflarının çektiği videoda esnafın rüzgârdan dolayı yıkılan şemsiye ve çadırları güçlükle ayakta tuttukları görülürken pazarcı esnafı çektikleri video ile yetkililere seslendi.
Pazarcı esnafı, pazar yerinden dolayı bu koşullarda kimsenin pazara gelmediğini ve işlerinin kötü olduğunu, hava koşulları nedeniyle çalışma koşullarının elverişsiz olduğunu, rüzgardan dolayı yıkılan şemsiyelerle mi, müşteriyle mi yoksa ürünleriyle mi ilgileneceklerini bilemediklerini belirttiler.
Yetkililerden bir an önce pazar yeri ile ilgili proje beklediklerini belirten pazar esnaflarının durumu videoda görülmektedir.