Öz Diyanet-Sen’den Birlik ve Beraberlik Toplantısı

Reklam
Reklamı Gizle

Öz Diyanet-Sen Sendikası Ünye Temsilciliği tarafından geleneksel hale getirilen istişare toplantısının dördüncüsü düzenlendi.

2015 yılında Genel Başkan Ömer Çatık önderliğinde kurulan Öz Diyanet-Sen Sendikası, her yıl üyelerine düzenlediği istişare ve beraberlik toplantısında bu yılda devam etti. Üye sayılarının her sene daha fazla olmasıyla çeşitli etkinliklere öncülük eden Öz Diyanet-Sen Sendikası bu yılda üyelerine yeni aktivite ve turlar düzenlemeyi planlıyor.

“Her Geçen Gün Üye Sayımızı Yükseltmeyi Hedefliyoruz”

Ünye 15 Temmuz Demokrasi meydanında düzenlenen toplantıda birlik ve beraberliğe dikkat çeken Öz Diyanet-Sen Ünye Temsilcisi Salih Kılıç,” Bu sene dördüncüsünü düzenlediğimiz ve geleneksel hale gelen kahvaltı programımızla beraber yeniden sizlerleyiz. Tabi burada toplanmamızın amacı hem kaynaşmak hem de birbirimizin sorunlarını tartışacağız. Gelecekte yapacağımız aktiviteleri istişare edeceğiz. Her sene düzenlediğimiz kaplıca turlarımız bundan sonrada devam edecek. Genel başkanımız geçtiğimiz günlerde bizlere doğu bölgesi gezisi sözü vermişti. Yani Ünye’deki üyelerimizle beraber sosyal ve kültür gezimiz olacak. Ve yine Nevşehir’de bir gezi planlarımız var. Burada sizlerden ricamız sendikamızın daha güçlü olabilmesi için üye çalışmalarımıza devam etmemiz gerekmektedir. Şu anda 70 kişiyiz ve amacımız yılbaşına kadar 100 kişiyi geçmektir. Daha fazla üye sayısına ulaşarak daha da hizmet imkânı elde etmektir. Onun için herkes bir arkadaşını Öz Diyanet-Sen çatısı altına getirsin. Bu imkânlardan diğer din gönüllüsü arkadaşlarımızda faydalansın. Yani bu bizim faaliyetlerimizden haberi olmayan veya başka sendikalardan korkusuna gelemeyen arkadaşlarımız var. Biz Ünye temsilcisi olarak 4 senedir 6 üye ile başlamış olduğumuz bu hizmette pandemi öncesi 68 kişiydik. Ve daha sonra ihtiyar üyelerimiz çok olduğu için 17 kişi birden emekli ettik. Bu günde Mehmet Karagöz hocamıza 35 senelik hizmetlerinden dolayı huzurlarınızda bir plaket vereceğiz. Yani kısacası arkadaşlar bizler büyüdükçe imkânlarımızda büyüyecek ve herkesin faydalanmasını istiyoruz” dedi.

“ Çoğu Siyasetçinin Dediği Gibi; Ünye 55 Vilayetten Büyük Bir Yer”

Ünye’nin çoğu vilayetten daha büyük olduğuna ve üye sayısının daha çoğalacağına dikkat çeken Kılıç,” Ünye çoğu siyasetçilerin söylediği gibi Türkiye’nin 55 vilayetinden büyük bir yer. Dolayısıyla bir temsilcinin bunun hepsine yetişme şansı yok. Biz burada üyelerimizden şunu istiyoruz. Bir köyde veya mahallede 5-6 tane cami var. Tabi her camide de bir imam var. Herkes bir cami imamına teklif etse bizim imkânlarımızı ve faaliyetlerimizi anlatsa üye sayımızda büyük bir yükseliş meydana gelir. Yani bizim güçlü olabilmemiz ve bu hizmetlere devam edebilmemiz için bizim üyelerimizi arttırmamız lazım. Yani senede bir defa olan bu kahvaltı programları üyelerimiz çoğaldığında belki üç ayda bir olacak” diye konuştu.

Toplantıya ayrıca Öz Diyanet-Sen Sendikası Genel Başkanı Ömer Çatık ve üyeler katıldı.

Öz Diyanet-Sen Sendikası Genel Başkanı Ömer Çatık ve yönetim kurulu üyeleri program sonrasında KARTEGDER Başkanı Cihan Çakır’ı ve A52 TV Genel Yayın Yönetmeni Yunus Zor’u ziyaret etti.