OSKİ’NİN VATANDAŞA YAPTIĞINI, COVİD YAPMADI

Reklam
Reklamı Gizle

CUMHURBAŞKANIN ARKASINDAN İŞ ÇEVİRİYORLAR

Pandemiden etkilenen esnaf ve vatandaşlar için destek paketleri açıklayan cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aksine bazı belediyelerden vatandaşı isyan ettirecek uygulamalar peş peşe gelmeye başladı. Adeta Cumhurbaşkanın sözlerini hiçe sayarak arkasından iş çeviren belediyeler bu tepki çeken uygulamaları ile bir bakıma 2023 seçimlerinin kaderi ile oynamaya başladı.

Bu konu ile ilgili tepki gören belediyelerden biri de Ordu Büyükşehir Belediyesi oldu. Ordu Büyükşehir belediyesine bağlı OSKİ’nin yapmış olduğu uygulama için konuşan vatandaşlar “ OSKİ’nin borçluları icraya vermesi seçimler öncesi Cumhurbaşkanını provoke etmekten başka bir şey değildir ”şeklinde yorumlandı.   

SU DEĞİL, İCRA TEBLİGATLARI AKIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesine bağlı OSKİ’nin binlerce vatandaşı icraya verdi. Vatandaşın su yok, susuz kalıyoruz seslerine kulak tıkayan OSKİ’den yeni bir adım daha geldi. Şehrin birçok kırsal Mahallesi’nde susuzluk hat safhada yer alırken, OSKİ su yerine icra servisine başladı.

Son dönemlerde su hizmetlerini yerine getirememekle gündeme gelen OSKİ’den vatandaşa yeni bir sürpriz geldi. Pandemi sürecinde su borcu olanların suyunun kesilmemesi kararı alınırken, pandemi bitmeden vatandaşa icra gönderilmesi büyük bir çelişkiyi ortaya çıkardı. Hükümet pandemi sürecinde vatandaşın yanında yer alan hizmetler sunmaya çalışırken, OSKİ’nin su borcu olan abonelerin dosyalarını avukatlara satarak, icrai işlem başlatması vatandaşın tepkisine yol açtı.

DEVLETE TEFECİ ZİHNİYETİ YAKIŞMADI

Su hizmetini özellikle kırsal kesimde tam anlamıyla yerine getirmeyen ve tam aksine ciddi susuzluk sıkıntılarına yol açan OSKİ’nin vatandaşı avukatlar aracılığıyla 2-3 günde bir arayarak sıkıştırması ve icra işlemlerini hızlandırması bir çok vatandaşın kapısına tebligatların akmasına neden oldu. Kamuoyu ise Devlet vatandaşını tefeci zihniyeti ile icraya nasıl verir? sorusunun cevabını aramaya başladı.