Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

OSKİ’DEN PRATİK ÇÖZÜM

OSKİ’DEN PRATİK ÇÖZÜM
27 Ağustos 2021 - 10:29

Vatandaş odaklı çalışmalarla hayatı kolaylaştıran Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) köklü çözümlerle su sorunlarına neşter vurmaya devam ediyor.

Her yıl elektrik kesintileri nedeniyle büyük sıkıntıların yaşandığı Fatsa ilçesinde vatandaşlara içme suyu temin edilen tesislerin devre dışı kalmasını engellemek ve sorununu çözüme kavuşturmak amacıyla temin edilen 15 adet jeneratörlerin kurulumu tamamlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile Fatsa ilçesinde elektrik kesintileriyle susuz kalan vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için çalışma başlattıklarını belirten OSKİ Genel Müdürü Murat Us, 5 milyon TL tutarındaki 15 adet jeneratörün kurulumunun ekipler tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

“SADECE YAZ DÖNEMİNDE 493 ELEKTİRİK KESİNTİSİ YAŞANDI”

Yapılan yatırımın ne kadar doğru olduğunun altını çizen OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “Bu yaz döneminde Fatsa ilçesinde yaşanan 493 elektrik kesintisi kurulumunu yaptığımız jeneratörlerin devreye girmesi ile ilçemizin susuz kalması önlendi” dedi.

Genel Müdür Murat Us, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“OSKİ olarak ilçelerimizde yatırım çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Geçmiş yıllarda elektrik kesintileri nedeniyle büyük mağduriyetlerin yaşandığı Fatsa ilçemizde bu sorunu kökten çözüme kavuşturmak için çalışma başlatmıştık. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları doğrultusunda elektrik enerjisine alternatif çözüm üretmek için bugünkü değeri yaklaşık 5 milyon TL olan 15 adet jeneratörü ilçemize kazandırdık. İlçede sık görülen elektrik kesintilerinde 15 saniye içerisinde devreye giren bu jeneratörlerin kurulumu ekiplerimiz tarafından gerçekleştirildi. Bu yaz döneminde Fatsa ilçe merkezine içme suyu temin eden terfi merkezlerinde 493 adet elektrik kesintisi meydana gelmiş ve içme suyu terfi merkezlerimizde toplam 248 saat elektrik verilememişti. Bu da bizim ne kadar doğru bir karar aldığımızın ispatıdır. Doğru ve yerinde bir yatırım yapan OSKİ, diğer ilçelerimizde de benzer durumlara göre çalışma yapacak.”

Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) tarafından 19 ilçede gerçekleştirilen yatırım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-