OSKİ VATANDAŞA ÖNCE SULARI İÇİRDİ,SONRA DA İCRAYI GEÇİRDİ

Reklam
Reklamı Gizle
Pandemi sürecinde suları kesmeyen OSKİ bu sefer faturayı ağır kesti.
Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürü Murat Us, Ünye ve Fatsa ilçelerinde sürdürülen içme suyu ve kanalizasyon hattı çalışmalarını yerinde inceledi ”OSKİ hizmet üretmeye devam ediyor”başlıklı haberi tüm gazete manşetlerinde ilk sırada yer aldı almasına ama madalyonun öteki yüzünde farklı olaylar gelişmeler söz konusu.
OSKİ’DEN TEPKİ ÇEKEN UYGULAMA

OSKİ’nin uygulaması adeta vatandaşa çileden çıkarttı. Gazetemize telefon yağmuruna tutan  vatandaşlar OSKİ nin vatandaşına icra göndermesine  tepki gösterdiler.
Öyle ki OSKİ  miktarı ne olursa olsun ,100 liralık veya 1000 liralık fatura  tutarı  farketmeksizin icra   ödeme emri kağıtlarını abonelerine  yolladı.
Yeni 7 gün içerisinde ödemenin yapılması halinde  haciz işlemleri başlatılacağı öğrenildi.

OSKİ VURGUNU MU VAR?

İcra takibi karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen vatandaşlar, her şey ortada ekonomi bitik ,geçinemiyoruz ve suyumuzu kesmeyen OSKİ nafakamızı kesmenin peşine düştü.100 lira faturayı ödemeyen abonesine birde 1000 lira avukatlık parası ödetmek hangi vicdana sığar. Milletin parası olsa 100 lirayı öder.Sen birde adama avukatlık ve haciz masraflarını öde diyorsun.Birde OSKİ’nin avukatı yokmuş gibi dışarıya iş veriyorsun.

VATANDAŞ SORDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürü Murat Us’a sordu.

Avukat ARSLAN AKSU kimdir?

Sizin kurumun avukatları yok mu?

Böyle yaparak 100 lira borcunu dahi ödeyemeyen vatandaşın faturasını kabartarak avukatımı zengin etmek istiyorsunuz?

Yada bu işin siz neresindesiniz?

Siz vatandaşa suları kesmiyoruz diye reklam yaparken, icra yollayacağız deseydiniz biz suyu kullanır mıydık?

Madem icra ve avukat parası tahsil edecektiniz pandemide suları neden kesmediniz?

Bize göre bu düpedüz halkı soymaktır. İcra mı yollayacaksınız ve ya faturayı mı tahsil edeceksiniz  en azından faturayı kabartmak için avukat araya sokmasaydınız olmaz mıydı?

Şimdi bu sizin yaptığınız resmen vurgun,soygun ve halkı arkadan vurmaktır.Önce bize suları içirdiniz ,şimdide icraları  geçiriyorsunuz” diyen vatandaşlar seslerini Cumhurbaşkanına ileteceklerini söylediler.