OSKİ HEYETİ KAHRAMANMARAŞ’ TA DÜZENLENEN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ÇALIŞTAYINA KATILDI

Reklam
Reklamı Gizle

u9

OSKİ Genel Müdürlüğü Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde, Türkiye Belediyeler Birliği koordinasyonu ile İş Sağlığı ve Güvenliği Çalıştayına katılım sağladı.

Geniş katılım sağlanan çalıştaya Türkiye Belediyeler Birliği yöneticileri, 30 Büyükşehir Belediyesinden genel sekreter, genel müdür, genel sekreter yardımcıları, genel müdür yardımcıları, daire başkanları, iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri, üniversite akademisyenleri ile İsveç Ulusal İş Hayatı Enstitüsü Uzmanı Bosse Johansson  katıldı. OSKİ heyetinden Genel Müdür Yardımcısı Suat Olgun,  İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Faruk Gönüllük, İnsan Kaynakları ve Eğitim Şube Müdürü ve A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Ahmet Emin Dinçsoy ve C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Muhammed Ocak katılım sağladı.

Açılış konuşmaları bölümünde kürsüye ilk gelen Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Eğitim Modülleri Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Esin Tümer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Macit, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Sökmen ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Ulaş birer konuşma yaptılar. Açılış konuşmalarının ardından çalıştayın düzenlenmesinde emeği geçen düzenleme kurulu üyelerine birer teşekkür belgesi takdim edilerek topluca hatıra fotoğrafı çekildi.

ARTAN DOĞAL GAZ KAZALARINA KARŞI ALINACAK ÖNLEMLER ÜZERİNE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ANLATILDI

OSKİ Genel Müdürlüğü adına Genel Müdür Yardımcısı Suat Olgun tarafından “Avrupa Birliği Projesi 100 Km. içme suyu ve kanalizasyon altyapı hattı çalışmasında doğal gaz hattı riskleri” konusunda sunum yaptı. Genel Müdür Yardımcısı Olgun, Doğal gaz dağıtım işleri tamamlanan büyükşehir, il ve ilçelerde son zamanlarda artan doğal gaz hattı kazalarının nedenleri ve iş güvenliği kapsamında geliştirilen çözüm önerilerini içeren geniş kapsamlı bir sunum paylaştı. Sunumun ardından dinleyiciler ile karşılıklı gerçekleştirilen soru-cevap bölümü ve genel değerlendirmeler ile sunum sona erdi.

Dört gün süren çalıştay, katılım sağlayan kurum yöneticilerinin birbirleri ile karşılıklı değerlendirme ve önerilerin paylaşılmasıyla son buldu.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir