Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÖRNEK MAHALLE DİZDAR KENDİNİ GELİŞTİRİYOR

ÖRNEK MAHALLE DİZDAR KENDİNİ GELİŞTİRİYOR
05 Ekim 2021 - 0:21

A52 TV ekranlarında her sabah saat 10:00’da yayınlan Elif Erken ile Çay Saati programına telefon ile canlı yayın konuğu olan Dizdar Mahalle Muhtarlığı Halkla İlişkiler ve Medya Sorumlusu Zekai Kurt oldu.

Programa konuk olan Dizdar Mahalle Muhtarlığı Halkla İlişkiler ve Medya Sorumlusu Zekai Kurt mahallesinde yapılan projeler hakkında bilgiler verdi.

Dizdar Mahalle Muhtarlığı Halkla İlişkiler ve Medya Sorumlusu Zekai Kurt konuşmasında şunları ifade etti;

“Dizdar Mahalle Muhtarlığı Halkla İlişkiler ve Medya Sorumlusuyum. Mahallemiz Ordu İl Merkezine 111 km, Ünye İlçesine 34 km uzaklıktadır. Tarihçesinden bahsedersek adını Selçuklu Döneminde var olan Danişmentli hükümdarı Dizdar Bey’den aldığı düşünülmektedir.

 “Köy odası projemizin temel aşama süreci bitmiştir”

Köy odası projemiz mahallemizde vatandaşlarımızın ortak kullanımı olarak planladığımız ve aynı zamanda içerisinde çay ocağı, toplantı salonu, muhtarlık ve misafir hane gibi birçok hizmetten yararlanabilecekleri bir alan, köy odası olarak adlandırdığımız yapının temel aşaması sürecini bitirmiş bulunmaktayız. Sizlerde gerekli videoları da gönderdik. Devamını da hız kesmeden vatandaşlarımızın yardımlarıyla devam ettireceğiz. Bu süreçte bize dışarıdan da katkıda bulunmak isteyen hayırsever insanlar olursa eğer gerçekten çok memnun oluruz.

“Zaman geçtikçe köyümüze yeni projeler üretmeye devam edeceğiz”

Hali hazırda iki tane projemizden bahsedebilirim, şu an eli kulağında olan ve uzun zamandır peşinde koştuğumuz sıcak asfalt programını bekliyoruz. En kısa süre zaafı içerisinde asfaltımız dökülecektir. Yollarımız daha konforlu ve güvenli bir hale gelecektir. Diğer projemiz ise mahallemizde Kürtpuğarı adıyla bilinen tarihi bir çeşmemiz bulunmaktadır. Çeşmemizin restorasyon ve çevre düzenlemesi işlemini gerçekleştirmek üzere Büyük Şehir Belediyesine başvurduk ve olumlu yanıtlar aldık kısa süre zaafı içerisinde mimari projesi çizilip ardından süreç devam edecektir. Zaman geçtikçe köyümüzün eksiklerini gördükçe yeni projeler üretmeye devam edeceğiz.

Tabi ki sizin de dediğiniz gibi köy odası projesi daha çok erkeklere yönelik gibi, mesela en basit örnek kadınlar arası kuran davetleri olduğunda orda çok amaçlı salonumuzu kullanabilirler.” Dedi   

ZEKAİ KURT’UN AÇIKLAMALARI 38 VE 47 DAKİKALARI ARASINDA

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-