Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ORGANİZE SANAYİNİN İLK FİRMASI USLU FINDIK

ORGANİZE SANAYİNİN İLK FİRMASI USLU FINDIK
10 Temmuz 2021 - 15:48

Organize Sanayi Bölgesinde ilk tapusunu alan Ünye’nin güçlü firması Uslu fındık alanda ilk kazmayı vurarak tesisin kurulumu için kolları sıvadı.

Ünye’de uzun zamandır bir hayal olarak görülen ve son dönemde atılan somut adımlarla hem müteşebbislerin hem de istihdamda yer alacak vatandaşların yüzü gülmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde Organize Sanayiden aldığı yerin tapu devrini yapan Uslu Fındık bugün itibariyle fabrikanın temelleri için ilk kazmayı vurdu. Ünye için bir hayal ve tarih olan bugün medyanın da gözünden kaçmadı.

“KİMSE ÜZERİNE ALINMASIN, ORGANİZE SANAYİ BİZLERİN ÇABALARIYLA OLUŞMUŞTUR”

“Bugün Ünye’miz de tarihi günlerden birini yaşıyoruz. Ünye’nin 30 yıllık OSB hayalini gerçekleştirmiş oluyoruz. Uslu Fındık olarak bu hayale ilk kazmayı vuruyoruz. Bu OSB’nin oluşumunda biz başından itibaren bir çaba gösteriyoruz. OSB’nin oluşumunda başından beri müteşebbisler olarak yoğun bir çaba gösteriyoruz. Kimse üzerine alınmasın, Organize Sanayi bizlerin çabaları ile oluşmuştur. Risk alarak, boş alanlara paralar vererek süreci başlattık. Ben burada emeği geçen kamu kurumuna ve diğer arkadaşlara teşekkür ediyorum. Yapım çalışmalarını başlattığımız tesisimizi yaklaşık 1 yıl içinde 60 milyon liralık bir yatırımla tamamlayacak, faaliyete geçireceğiz. Burada zaman içinde 250-300 kişi olarak istihdam edeceğiz.” dedi.

“ÜNYE’Yİ TÜRKİYE’DE MARKA HALİNE GETİRMEK”

“Sarı Kardeşler şirket grubu olarak buradaki dev tesisin yüklenici firması olarak iş veren firmayla kontrat yaptık. Ünye Organize Sanayiyi 12 ay gibi kısa bir sürede inşa edeceğiz. Yaklaşık 300 gibi insana istihdam sağlayacak. Bizlerin amacı Organize Sanayi Bölgemizi Türkiye’de bir marka haline getirmek. Fındık entegre tesisini biliyorsunuz ki 3 milyon dolarlık bir ihracata ve potansiyele sahiptir. İşlenmiş mamullerin katma değeri yüksek oluyor. Biz eskiden fındığın ham halinde satardık ama bugün paketlenmiş ve işlenmiş sofralara gidecek şeklinde ihracat ediyoruz. Hareketli yük olarak her katın kendine bağımsız alanlarını buna göre donatı sistemleri olan bölgede olmayan dev bir tesis yapacağız. Ünye’mize Organize Sanayi Bölgesi hayırlı olsun.” dedi.

ÜTSO Başkanı İrfan Akar yatırımcı Mustafa Uslu’ya teşekkür ederek Organize Sanayi Bölgesinin en kısa zamanda hareketli günlere kavuşacağını söyledi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-