Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Organik Tarım Aşkı, Karavan aldırdı

Organik Tarım Aşkı, Karavan aldırdı
30 Ağustos 2021 - 1:44

Aslen Ankaralı olan ve en son Ünye Ziraat Odasında Ziraat Muhendisi olarak görev yaparken emekli olan Ziraat Mühendisi ve A52 TV Program yapımcısı İbrahim Hakan Gün içindeki organik tarım aşkı ile aldığı karavanını organik tarım eğitim aracı olarak üreticinin hizmetine sundu.
Bölgede yaptığı zirai faaliyetlerle adı dan bahsettiren başarılı ziraat mühendisi İbrahim Hakan Gün, Ünye Ziraat Odasından emekli olduktan sonra bütün planlarını organik tarım üzerine yapmaya başladı. Ziraat Mühendisi İbrahim Hakan Gün, emekliliğin ardından ilk olarak A52 TV bünyesinde “Toprağın Bereketi” programını hazırlayıp sunmaya başlarken, program kapsamında özellikle genç girişimci ve üreticilerin yanı sıra organik tarım yapan üreticileri ön plana çıkaran projelere imza attı. Kısa zamanda iyi bir izlenme kitlesine sahip olan İbrahim Hakan Gün yeni bir orohe olarak da, emeklilik için aldığı karavanını da organik tarım eğitiminde kullanmaya başladı.


“Organik Tarım Okulu Eğitim Karavanı” adını verdiği karavanı ile hem program çekimlerini yapan hem de organik tarımla uğraşan bölge üreticilerine daha kaliteli üretim yapmaları konusunda da eğitimler veriyor. Çevresinde organik tarım aşığı olarak bilinen İbrahim Hakan Gün zaman zaman iki küçük kızı ve eşi ile de programlarına devam ederken gezici bir okul hizmeti de veriyor.


Yeni yayın döneminde “Gezici eğitim Karavanı” adı altında programlarına devam edecek olan İbrahim Hakan Gün, yeni projesi için de “okulumuzun amacı organik tarım konusunda dünyada uygulandığı şekliyle her düzeyde egtimler vererek öğrencileri ve çiftlikleri bağımsız olarak organik tarım yapacak seviyeye taşımaktır. Böylece organik tarım kültürüne olan ilgiyi arttırma ve uygulamayı yaygınlaştırma niyetindeyiz. 2021-2022 eğitim öğretim yılında bu kapsamda TOKİ ve Anafartalar ilköğretim okulu bahçelerinde eğitimler vererek pilot bölge oluşturacağız” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-