Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ordu,Trabzon, Rize, Giresun ve Samsun için Özel Kısıtlama Talebi

Ordu,Trabzon, Rize, Giresun ve Samsun için Özel Kısıtlama Talebi
17 Şubat 2021 - 23:12

Vaka sayılarının en yüksek olduğu ilk 5 il, Trabzon, Rize, Ordu, Giresun ve Samsun’un yer aldığı Karadeniz için bölgesel kısıtlama tedbirleri uygulanması istendi. Uzmanlar, “Kişisel önlemlerin yanında kapanma, şehirler arası ulaşım, şehir içi ulaşım, kırsala göç, kırsaldan dönüş gibi kısıtlamalar uygulanmalı” uyarısında bulundu.

Sağlık Bakanlığı ‘covid19.saglik.gov.tr’ adresindeTürkiye haritası üzerinden yayımlanan verilere göre, 8-14 Şubat 2021 tarihleri arasında Covid-19 vaka sayılarının en fazla olduğu iller, sırasıyla Trabzon, Rize, Ordu, Giresun ve Samsun oldu.Karadeniz Bölgesi’nde çalışmalarını sürdüren filyasyon ekipleri, son günlerde koronavirüsün en fazla cenaze namazları, taziye ve ev ziyaretlerinde yayıldığını tespit etti. Bölgede önceki hafta etkili olan sıcak havaların etkisiyle sahiller, parklar ve toplu alanlarda oluşan kalabalıklarında vaka sayılarının artmasına neden olduğu belirlendi.

UZMANLAR TAZİYE İÇİN TOPLANILAN EVLERE DİKKAT ÇEKTİ

Yetkililer, bu illerde, taziye için toplanılan evlerde virüsün daha fazla yayıldığını belirterek vatandaşlara bu konuda uyarılarda bulunmaya başladı. Bazı uzmanlarda vaka sayılarının en yüksek olduğu iller sıralamasında ilk 5 ilin yer aldığı Karadeniz için bölgesel kısıtlama tedbirleri uygulanması istendi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-