ORDU’NUN DOĞAL YAPISININ BOZULMASIN

Reklam
Reklamı Gizle

İyi Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, başta Fatsa’da siyanür kullanılarak altın çıkaran İngiliz ortaklı şirketi olmak üzere Ordu’da yeni açılacak ocaklar hakkında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’e çağrıda bulunarak tavır almasını istedi.    

İyi Parti’den Güler’e Çağrı   

İyi Parti Ordu İl Başkanı Şentürk’ün açıklaması şu şekilde: “Ordu’muzun en önemli problemlerinden olan altın arama sahaları meselesidir. Bu konuda ki duruşumuz bellidir. Tarafımız insan sağlığından, doğanın korunmasından yanadır. Ordu halkı yaşam alanlarını koruyacaktır. Bu bilinç halkımızda oluşmuştur. Bu sürece katkı sağlayanları akıllarını başlarına alsınlar. Tarih onları lanetle anacaktır. Bilsinler ki yanlıştan doğru çıkmaz. Yarınlarda onlarında nesilleri zehirlenecek ve mağdur olacaklardır. Halkımızın bedduasını almayın.

ORDU’NUN DOĞAL YAPISI BOZULMAMALI

Durugöl ve Belde Evleri meselesinde çevreyi gözetme ve koruma adına hassasiyet gösteren Ordu büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’e sesleniyorum. Bu konudaki duruşunu altın arama sahaları ile de göstermelidir. Hem mevcut sahada çalışan, faaliyet gösteren firma ile ve devamında sahaya çıkma gayretinde olan gelecek firmalara da aynı tepkiyi göstermelidir. Birinin gidip yerine başkalarının gelmesi meseleyi çözmeyecektir. Bu konu tüm Ordu siyaset kurumunun ve sivil toplum kuruluşlarının asil görevidir. Samimi ve duyarlı olmayız. Ordu’nun doğal yapısının bozulmasına müsaade etmemeliyiz.”