ORDULU SANATCIYA BÜYÜK ONUR

Reklam
Reklamı Gizle

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Konservatuvar Bölümü’nün akademik yıl ve yeni kampüs açılış töreninde usta oyuncu Rutkay Aziz, halk müziği sanatçısı Ümit Tokcan ve piyanist Gülsin Onay’a ‘yaşam boyu onur ödülü’ verildi.

İstanbul Beyoğlu Pera’daki törene; Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) Başkanı Enver Yücel, BAU Mütevelli Heyet Üyesi ve eski bakan Burhan Kara, BAU Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz, Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yüce, ünlü balet Tan Sağtürk, oyuncu Nazan Kesal, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Konuklar, açılıştan önce yeni binayı gezdi. Öğrenciler ise konuklara, caz konseri, dans ve tiyatro gösterisi gibi açılışa özel mini performanslar sergiledi. Hedeflerinin büyük olduğunu söyleyen Enver Yücel, ‘Öğrencilerimizin Yüksekova’dan Edirne’ye, Sinop’tan Antakya’ya, Konya’dan Giresun’a kadar farklı illerden olmasına özen gösterdik. Mülakatla, yetenekleri doğrultusunda her kesimden öğrenciyi okulumuza kabul ettik. Türkiye’nin sesini evrensel dünya ile buluşturmayı amaçlıyoruz. Öğrencilerimizi de buna göre yetiştireceğiz’ dedi. Ödül törenin ardından başta Ümit Tokcan olmak üzere birçok sanatçı performans sergiledi.