Ordulu sanatçıdan gönülden sitem

Reklam
Reklamı Gizle

Ordulu sanatçıdan gönülden sitem
Ordu’nun yetiştirmiş olduğu değerli sanatçılardan gönül adamı Aydın Beyoğlu, Ordu’da yapılan konser etkinliklerine kırgınlığını gönülden gelen bir sitemle dile getirdi.
Ordu’nun değerlerini ve değerlilerini görmezden gelen ve yapılan etkinliklerde ve konserlerde vatandaşın vergilerinin ve hizmet beklentilerinin ziyan edildiği bütçelere sessiz kalmayan Ordulu sanatçı Aydın Beyoğlu, sosyal medyada yaptığı paylaşımla kırgınlığını dile getirdi.
“SİTEMKARIM” başlığıyla kaleme aldığı yazısında sadece şehrin sanatçısını değil memleketinde kalmayı tercih eden sporcusunu, başarılı isimleri ve değerlerini de görmezden gelenlere sistemlerini iletmiş.
Aydın Beyoğlu’nun sosyal medyada yaptığı paylaşımda şunlar kaydedildi;
“SİTEMKARIM..
Meramım Bu Ülkemin Her Bölgesinde Uygulanan Yanlış Kültürel Uygulamalara..
Her Asır Kendi Yöresinde Farklı Tarzlarda Sanatçılar Çıkartır, Kimi Yerelde Kalır Kimi Başarısına Başarı Katar, Birazda Şansı Yaver Gider Birilerinin Gözünde, Sözüm Onlara Ulusal Denilirler..
Oysa ki Şimdilerde Bunun Tanımı Bazı Kurum Kuruluşlar Tarafından O kadar Ucuz Tanımlanıyorki, Memlekette Kalanlara Yerel, Büyük Şehirlere Gidenlere Ulusal İfadesi Kullanılıyor..
Oysa Sanatçı, Sporcu Özel Yeteneği Ve Performansıyla Nitelendirilmeli ve Değerlendirilmeli. Biz Sanatçılar” Tabiki Sanatın Evrenselliğine İnanıyor Onun İçin Farklılıklarımızı Ortaya Koyuyor, Sahneye ve Ekranlara Sunuyoruz.
Her Ülke Kendi Sosyal Kültürü İle Dünyada Yerini Alır, Her Yöre İse Kendi Kültürü Folklörü İle Şekillenir, Köklerinden Beslenir Bir Dal Misali Elden Ele Uzanır Gider..
Bir Dostum, Bölgemde Yapılacak Konser Etkinlik Duyurularını Göndermiş Bana, (Çetin Akdeniz Hocamı Ayrı Tutuyorum) “Bu Durum Ben Ve Diğer Sanatçı Kardeşlerimi Ve Büyüklerimi Çok Üzmekte, Yerel Halkın Milli Servetini Hesapsızca Böyle Çarçur Etmeleri İçler Acısı.
Söylemler Farklı, İcraatlar Farklı.. Herkes, Kendi Mazeretini, Beceriksizliğini, Çıkarları İçin Topluma Sunuyor Ve Oy Devriştirmenin Hesabını Yapıyor..
Pandemiden Dolayı Ekonomik Sıkıntıları Bölge İnsanının Önüne Sürenler, Bu Yüksek Meblağaları Süreçten Çok Etkilenen Kendi Sanatçılarına Göstermemeleri Akıl Tutulmasının İşareti..
Bir Ajans, Yada Organisazyon Firması İstediği Salonu, Stadyumu Kiralar, İster Tarkan’ı İster Ajdar’ı Getirir, Karşılık Bulurlar ise Bilet Satışlarından Kar, Yada Zarar Ederler Giderler..
Ama” Halkın Seçtiği SİYASİLER KURUMLAR, STK’lar VE Bunları Denetleyen ÜST KURULLAR, KENDİ KÜLTÜRLERİNİN İÇİNE BÖYLE ….…!”