ORDU’DA UYUŞTURUCU OPERASYONU

Reklam
Reklamı Gizle

Ordu Valiliği son bir haftada il genelinde gerçekleşen uyuşturucu operasyonları hakkında basın bildirisi yayınladı.

Valilik tarafından yapılan açıklama şöyle;

“20/12/2021 tarihinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce şüpheli (3) şahsın üzerlerinde ve eşyalarında yapılan aramada (2) gr Esrar maddesi ile (3) adet Ecstasy hap ele geçirilmiş olup; şüpheli şahıslar hakkında uyuşturucu madde kullanmaktan dolayı ayrı ayrı adli işlem yapılmıştır.

21/12/2021 tarihinde Fatsa İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince şüphe üzerine durdurulan bir araçta bulunan iki şüpheli şahsın üzerinde araçta yapılan aramalarda toplam (7) gr Metamfetamin maddesi ele geçirilmiş olup; şüpheli şahıslar hakkında uyuşturucu madde ticareti yapmaktan dolayı adli işlem yapılmıştır.

21/12/2021 tarihinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce (2) şüpheli şahsın üzerlerinde ve ikametlerinde yapılan aramada (5) gr Esrar maddesi ile (3) adet Ecstasy hap ele geçirilmiş olup; şüpheli şahıslar hakkında uyuşturucu madde kullanmaktan dolayı ayrı ayrı adli işlem yapılmıştır.

22/12/2021 tarihinde Ünye Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlilerince şüphe üzerine durdurulan bir araçta bulunan (2) şahsın üzerlerinde, eşyalarında ve araçta yapılan aramada toplam (188) gr Metamfetamin, (31) adet Ecstasy hap, (13) adet Sentetik Ecza maddesi, (5) gr Esrar maddesi ile uyuşturucu madde kullanımına yarayan (4) adet aparat, (1) adet hassas terazi ve (1) adet ruhsatsız tabanca ile (15) adet mermi ele geçirilmiş olup; olayda uyuşturucu madde ticaretinde elde edildiği değerlendirilen 1.315TL paraya el konulmuştur. Haklarında uyuşturucu madde ticaretinden dolayı adli işlem yapılan şüpheli şahıslar sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanmışlardır.

25/12/2021 tarihinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce şüphe üzerine durdurulan bir araçta bulunan iki şüpheli şahsın üzerinde ve araçta yapılan aramalarda (6) adet Ecstasy hap ile (1) adet ruhsatsız tabanca ve (12) adet mermi ele geçirilmiş olup; şüpheli şahıslar hakkında uyuşturucu madde kullanmaktan dolayı ayrı ayrı adli işlem yapılmıştır.

26/12/2021 tarihinde Ünye Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliğince şüphe üzerine durdurulan bir araçta bulunan iki şüpheli şahsın üzerinde ve araçta yapılan aramalarda (92) adet Ecstasy hap ile (1) gr Esrar maddesi ele geçirilmiş olup; şüpheli şahıslar hakkında uyuşturucu madde ticaretinden ve uyuşturucu madde kullanmaktan dolayı ayrı ayrı adli işlem yapılmıştır.”