Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ordu’da Kadına Ters Kelepçe

Ordu’da Kadına Ters Kelepçe
04 Temmuz 2021 - 0:57

İşyerinde polisin orantısız güç kullanmasına maruz kalan BBP Kadın Kolları Başkanı ve Esnaf Fatma Yümlü’nün işyerinden ters kelepçe ile alınmasının görüntüleri “PES” dedirtti.


Fatsa’da ki işyerinde müşterileri ile ilgilenirken işyerine gelen polisler tarafından pandemi dolayısıyla temaslı olduğu iddia edilen Fatma Yümlü’nün yaşadığı korku dolu anlar ortaya çıktı.


İlk olarak temaslı olduğu ve götürülmesi gerektiği söylenen Yümlü, böyle bir şeyin olamayacağını söyleyince emniyet ekipleri tarafından akıl almaz bir şekilde işyerinden alındı.


Pandemi ve temasli olma İddialarının doğru olması ihtimali göz önüne dahi alınsa böyle bir duruma yaklaşık 10 polisin müdahale etmesi, esnaf olan bir kadına ters kelepçe takılarak yaka paça emniyete götürülmesi, zor günlerin yaşandığı son dönemde “bize neler oluyor” sorusunu da akıllara getirdi.


Olayın devamında orantısız güç kullanılarak emniyete götürülen BBP Ordu Kadın Kolları Başkanı Fatma Yümlü, burada hiç bir işlem yapılmadan hiçbirsey yokmuş gibi serbest bırakıldı.


Konuyla ilgili hiç bir açıklama şuan için gelmezken, bir kadına uygulanan orantısız güç ve şiddet varı uygulama ile ilgili Ordu Valiliğinden bir açıklama yapılmadı bekleniyor.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-