Ordu’da Cumhuriyet Bayramı Töreni

Reklam
Reklamı Gizle

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıldönümü dolayısıyla hazırlanan kutlama programı çerçevesinde bugün çelenk koyma töreni düzenlendi.
Atatürk Anıtı’nda yapılan çelenk koyma törenine, Vali Tuncay Sonel, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, Ordu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Adnan Yazıcı, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, 1. İdare Mahkemesi Başkanı Beytullah Selman, Vali Yardımcıları Ayhan Durmuş, Bayram Gale, Gökhan İkitemur, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, CHP İl Başkanı Atila Şahin, MHP İl Başkanı Naci Şanlıtürk, İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Şentürk, daire müdürleri, meslek ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, askeri erkan, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.    Törende, Ordu Valiliği ve Ordu Büyükşehir Belediyesi çelenkleri Atatürk Anıtı’na sunuldu. Atatürk Anıtı’ndaki tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu. 
Cumhuriyet Bayramı kutlama programı kapsamında, bu akşam saat 18.30’da Ordu Kültür Sanat Merkezi(OKSM)’nde, ünlü sunucu, televizyoncu, şair ve tiyatrocu İbrahim Sadri tarafından sunulacak “Şiir Dinletisi” etkinliği gerçekleştirilecek.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıldönümü dolayısıyla Ordu Valiliğince hazırlanan kutlama programı; 29 Ekim 2021 Cuma günü (yarın) sabah 09.30’da Vali Tuncay Sonel’in Valilik Binası önünde tebrikleri kabulüyle ve Ordu Lisesi önündeki kutlama programıyla devam edecek.
Ordu Lisesi önünde yapılacak kutlama programında, Vali Tuncay Sonel ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan tarafından törene katılanların ve halkın bayramının kutlanacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmayı Vali Tuncay Sonel yapacak.
Günün anlam ve önemine uygun şiirlerin okunacağı programda, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen “Cumhuriyet “ konulu şiir, resim ve kompozisyon ve spor yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verilecek. Kutlama programı, halk oyunları ekibinin gösterisi ve tören geçişiyle son bulacak.
Aynı gün akşam saat 17.30’da, Akyazı Mahallesinde bulunan ODÜ Meslek Yüksek Okulu Karşısındaki alandan başlayarak Atatürk Anıtında son bulacak “98. Yıl Cumhuriyet Yürüyüşü” de gerçekleştirilecek.