ORDU SMMM ODASI BAŞKANI BAHADIR BAŞ 29 EKİM MESAJI

Reklam
Reklamı Gizle

CUMHURİYETİMİZİN 98.İNCİ YILI KUTLU OLSUN

Bağımsızlığın, eşitliğin, çağdaşlığın, özgürlüğün teminatı olan, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet’imizin 98. yılını biz kez daha büyük bir coşku ile kutluyoruz.

Cumhuriyetimiz, ulusal onurumuzun simgesi, özgürlüğümüzün ve birliğimizin güvencesi olmuştur ve olmaya devam edecektir. Kurtuluş Savaşı, ulusumuzun var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin ve gelişimin simgesidir.

Destansı bir mücadele sonunda elde edilen Cumhuriyeti, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk “Ey yükselen yeni nesil, İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz” diyerek bize emanet etti.

Ulusal egemenliğin sağlandığı, bağımsız bir ülke ancak Cumhuriyet rejimi ile gerçekleştirilir. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bunu gerçekleştirenlere minnettarlığımızı bir kez daha ifade ediyoruz.

Türk ulusu özlemlerine, kültürel ve toplumsal değerlerine cumhuriyetle sahip çıkmış ve çıkmaya devam etmektedir.

Türkiye, Kurtuluş Savaşı’yla düşmandan, Cumhuriyetle çağdışılıktan ve geri kalmışlıktan kurtulmuştur. Bir yaşam biçimi olan Cumhuriyet, kültürdür, çağdaşlaşmadır, bağımsızlıktır, karanlıktan aydınlığa giden yoldur, cehalete başkaldırıdır.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, “Cumhuriyet, düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller ister”. Biz de Atatürk’ün izinden yürümeye, Cumhuriyetimizi yaşatmaya, çağdaş yaşamı sürdürmeye sonuna kadar devam edeceğiz.

Cumhuriyetin sağladığı kazanımların bilincinde olarak Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.

SMMM Bahadır BAŞ

Ordu SMMM Odası Başkanı