“Yedi İlden Biri, Ordu”

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Turizm İşletmeciler Derneği Başkanı Adnan Sobi bakanlığın yeni nesil anlayış ile başlatmış olduğu tanıtım programının Türkiye’de 7 pilot ilden birinin Ordu olduğunu söyledi.

UNTİD Başkanı Adnan Sobi yaptığı yazılı açıklamada Ordu’da Ünye’yi temsilen katıldıkları il tanıtım ve geliştirme kurulu toplantısına dair açıklamalarda bulundu. Başkan Sobi, yeni bir projede Ordu’nun Türkiye’de uygulanmaya başlanan ve yedi pilot bölgeden biri olarak yer aldığı çalışma hakkında bilgi verirken bu değerlendirmeyi de Ordu ve havzası adına olumlu olarak değerlendirdi. UNTİD Başkanı Adnan Sobi’nin açıklaması şu şekilde;

“Üntid olarak, yıllardır Valiliğimizden talep ettiğimiz, Ordu ili Turizm Yönetimi ve yönlendirilmesi için Turizm Takımı kurulması yönündeki ısrarlarımız en güçlü bir şekilde karşılık bulmuştur. Valiliğimiz başkanlığında İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Uğur Toparlak bey koordinasyonunda ORDU TURİZ TANITIM VE GELİŞTİRME KOMİSYONU bakanlığımızın alanında en güçlü ve donanımlı genel müdürleri ile bir araya gelerek başlamıştır. ÜNTİD olarak, Ünye’miz ve havzasını temsil ettiğimiz toplantıda İlimizde Turizme ilişkin tanıtım faaliyeti gösteren paydaşlarımızın temsilcilerinden oluşan “İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu” toplantısı Vali Yardımcısı sayın, Zafer KARAMEHMETOĞLU başkanlığında Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Gen. Müd. Yrd. Onur GÖZET ve TGA Gn.Müd.Yard.Elif Füsünoğlu’nun katılımları İl müdürümüz Uğur Toparlak ‘ın koordinasyonu ile gerçekleşmiştir. Bakanlığımızca yeni nesil anlayış ile başlattığı tanıtım programı an itibarı ile Türkiyede 7 pilot ilde uygulandığı bunlardan birisinin Ordu ili olduğu belirtilmiş olup, hedef kitlelerimize daha kolay ulaşmanın fırsatları ilimiz için başlatılmıştır.
ORDU ve ÜNYE TURİZMİMİZE HAYIRLI OLSUN”.