Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ORDU DEVLET HASTANESİN’DE BAŞARILI OPERASYON

ORDU DEVLET HASTANESİN’DE BAŞARILI OPERASYON
29 Temmuz 2021 - 12:35

Ordu Devlet Hastanesi’nde başarılı bir operasyon daha gerçekleştirildi. Ordu Devlet Hastanesi’nde Yeter M., isimli 33 yaşındaki kadın hasta, 3 ay önce balta ile sağ el baş parmağını kopardı parmak yerine dikildi ancak yaşamadı.

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Operatör Dr. Nuh Evin tarafından Sol ayak parmağı ele nakledilerek hastaya el parmak bütünlüğü ve hareket kabiliyeti kazandırıldı.

Yapılan operasyonla ilgili bilgi veren Dr. Evin yaptığı konuşmada; “Hastamız 33 yaşında bir kadın, baltayla sağ elini yaraladı. Baş parmağında ciddi doku defekti oluştu. Yapılan mikro cerrahi işlemle ayak baş parmağının belli kısımları el baş parmağına aktarılarak, hastamıza yeniden fonksiyon kazandırıldı. Hastamız elini günlük işlerinde, çalışma hayatında kullanabiliyor. Hem el parmağında hem de ayak parmağında hiçbir fonksiyon kaybı olmadan mikro cerrahi işlemle ameliyatımızı başarıyla gerçekleştirdik. Fizik tedavi sürecini hastamız bitirmek üzere. Bugünden itibaren hastamız ağır işlerde de elini kullanabilecektir.” Dedi.

Tekrar parmağına kavuşmanın sevincini yaşayan Yeter M. Yaptığı konuşmada şu sözleri ifade etti; “Baltayla elimi kestim. Parmağımı kaybettim diye düşündüm. Ama çok şükür Nuh Bey’in sayesinde tekrar kazandım. Herkese tavsiyem parmağını kaybettim diye kimse karamsar olmasın. Doktorlara başvursunlar. Nuh Bey’e teşekkür ederim. Ordu Devlet Hastanesi’ndeki herkese teşekkür ederim.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-