Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ordu bana ben olmayı kattı

Ordu bana ben olmayı kattı
27 Kasım 2019 - 0:41

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ‘Ordu’nun size kattığı en önemli şey ne?’ sorusuna; “O topraklar, içimdeki adalet duygusunu öne çıkarmama vesile oldu, bana ben olmayı kattı” diye cevap verdi.
CHP İstanbul İI Başkanı Ordulu Canan Kaftancıoğlu, kadınlara bakışın sorunlu olduğu bir dönemde olunduğunu söyledi. Güçsüz kadının olmadığını belirten Kaftancıoğlu, “Kadınlar, farklı kimlik, ideolojik bakış ne olursa olsun sorunları konusunda yan yana gelebilmeyi daha fazla başarıyorlar son dönemde. Gezi ruhu ile de sadece bu iktidara değil tüm dünyaya eşit ve adil bir ülkede yaşamak istediğimizi barışçıl bir şekilde haykırmıştık. Umut var çünkü kadınlar var. Siyasette kadın olmak diye sorsam… Hem kadınlara ilham veriyorsunuz, güçlüsünüz, hem hedeftesiniz… Benim gibi kadınlar belki cesaretin simgesi gibi görünüyoruz… Tanık olduğum o kadar güçlü kadın var ki ben kendimi onların yanında güçlü bile hissetmiyorum. Anadolu’nun bir köyünde hiçbir imkânı yokken, eşinden her türlü şiddeti görüyorken 5 çocuğunu okutabilmiş bir anne bu topraklardaki en güçlü kadınlardan biridir. Çocuğu dövülerek öldürülmüş bir anne, “Ben nefrete karşı mücadele ediyorum” diyorsa, güçlü- dür. Aslında güçsüz kadın yok. Güçsüzleştirilen kadın var” dedi.

Ordu’nun size kattığı en önemli şey ne?

Memleketi Ordu ile ilgili kendisine yöneltilen soruyu da yanıtlayan Kaftancıoğlu, “Ben insanların hep çocukluğunu yaşadığını düşünenlerdenim. Benim çocukluğum iyi insanlarla geçti. O topraklar, içimdeki adalet duygusunu öne çıkarmama vesile oldu, bana ben olmayı kattı. Öğretmen bir babanın yoksullukla yetişmiş bir çocuğuyum. Çocukluğumda ne inançları ne de kılık kıyafetleriyle ayrımcılığa uğrayan insan yoktu çevremde” diye konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-