Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

OMÜ’YE İKİ ORDULU DA ADAY

OMÜ’YE İKİ ORDULU DA ADAY
14 Temmuz 2020 - 9:03

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) rektörlüğüne 35 isim aday olurken aralarında Ordu’nun yakından tanıdığı Prof. Dr. Yavuz Ünal ile Prof. Dr. Yusuf Demir de bulunuyor.

OMÜ’de ki değişim beklentisi ve mevcut rektöre yeniden görev verilmeyecek öngörüsü rektör adaylığı başvurularına yansıdı. YÖK’e Samsun’dan 32, dışarıdan 3 rektör adaylığı başvurusu yapıldı. Bu 35 isimden ikisini Ordu yakından tanıyor.  

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde(OMÜ) yeni rektörün belirleneceği süreç işlemeye başladı. Bilindiği üzere, Yüksek Öğretim Kurumu(YÖK) 23 Haziran tarihi itibariyle başvuruları almaya başlamış, rektörlük aday başvuruları 8 Temmuz tarihi itibariyle tamamlanmıştı. YÖK, rektör adayları ile ilgili saha araştırması yapacak, bilimsel çalışmalarına bakacak ve sivil toplum kuruluşları ve kurum temsilcileri ile görüşmeler yapıp belirleyeceği isimleri Cumhurbaşkanlığı’na sunacak. Sonrasında atama işlemi gerçekleştirilecek. 

SAMSUN’DAN 32 BAŞVURU 

OMÜ’deki değişim beklentisi ve mevcut rektöre yeniden görev verilmeyecek öngörüsü rektör adaylığı başvurularını katladı. OMÜ Rektörlüğü için Samsun’da 32, il dışından YÖK’e 3 başvuru yapıldı. Başvuru yapmayan bir ismin ise atanacaklar arasında olduğu belirtiliyor. Samsun OMÜ’den rektör adaylığı için en fazla başvuru Tıp Fakültesi’nden yapıldı. İkinci sırada ise Ziraat Fakültesi bulunuyor.

İKİ ORDULU DA VAR

Adaşlardan İlahiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Yavuz Ünal ile  Ziraat Fakültesi’nden Prof. Dr. Yusuf Demir’i Ordu yakından tanıyor. Her ikisi de Ordulu olan bilim insanlarından Prof. Dr. Yavuz Ünal bir dönem Ordu Üniversitesinde de rektör yardımcısı olarak görevde bulunmuştu. Prof. Dr. Yusuf Demir ise Ordu Üniversitesine rektör adayı olmuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-