OLAYLI MECLİS TOPLANTISI

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın şehir dışında olması nedeniyle katılamamasından dolayı Ünye Belediye Başkanvekili Orhan Gürel Başkanlığı’nda gerçekleşti.

13 maddenin görüşüldüğü meclis toplantısında 7 maddeye gelindiğinde gerilim hat safhaya çıktı.

İyi Parti meclis üyesi Murat Çıraklı’nın bilgilendirme konuşmasına AK Parti meclis üyesi Nevzat Ege sert cevap verdi ve gerilim arttı.

2 meclis üyesinin arasındaki tartışma büyüyünce araya meclis başkanı Orhan Gürel girdi.

Gürel’in çabalarına rağmen tartışma büyüyünce meclis üyesi Çıraklı salonu terk etti.

Tavlı, spor tesisleri protokolü için Ankara’da

Meclis Toplantısı açılış konuşmasında Ünye Belediye Başkanvekili Orhan Gürel, “Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu geçtiğimiz ay ilimize bir ziyaret gerçekleştirmişti. Bu ziyareti esnasında ilimize ve ilçemize çeşitli spor tesisleri müjdeler vermişti. Bu bağlamda Ünye’ye kazandırılacak tesislerin protokolü için Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı, Büyükşehir Belediye Başkanımızla beraber Ankara’da protokolün imza törenindeler. İlimize, Ünye’mize diğer ilçelerimize gençlere hizmet anlamında spor tesisleri kazandırmamıza öncülük eden Gençlik ve Spor Bakanımız başta olmak üzere, Genel Başkanvekilimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş beye, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve tüm emeği geçenlere Ünye Belediyemiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.

13 gündem maddesi görüşüldü

Ünye Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde gerçekleşen toplantıda,13 gündem maddesi görüşüldü.  Görüşülen maddelerden 12’si  imarla ilgili olurken imarla ilgili  6 madde kabul edildi, 4 madde ise imar komisyonuna havale edildi, 2 madde ise detaylı incelenmek üzere bir sonra ki meclise ertelendi.

Gündemde görüşülen son maddede ise Ünye Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğüne bağlı tesislerde verilen hizmetlere ilişkin ücret tarifesinin belirlenmesi konusu görüşülerek tarife komisyonuna havale edildi.

Belediye Meclisinde gerginlik

İmarla ilgili gündem maddeleri görüşülürken İYİ Partili Belediye Meclis Murat Çıraklı ile AK Partili Meclis Üyesi Nevzat Ege arasında yaşanan sözlü gerginlik Belediye Başkanvekili Orhan Gürel ve diğer meclis üyelerinin devreye girmesiyle sona erdi. Murat Çıraklı daha sonra tepkisini göstererek Meclis salonunu terk etti.

Ünye Belediye Başkanvekili Orhan Gürel ise, Belediye Meclis toplantıları öncesinde ilk olarak muhalefet Meclis Üyeleri ile Meclis gündem maddelerini görüştüklerini, daha sonra AK Parti gurubu ile toplantı yaptıklarını belirterek, “Ünye Belediye tarihinde ilk defa böyle bir uygulama yapılıyor. İktidar muhalefet ayırt etmeksizin herkesin görüşünü alarak, ortak akıl ile şeffaf bir yönetim tarzı izliyoruz.” dedi.

https://www.facebook.com/A52TV/videos/489071102145171