Okuş,” Tarihe Sahip Çıkıyoruz”

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye’nin Orta Çarşısında yer alan Orta Cami, yapılan restorasyon çalışmaları sonrası vatandaşların ibadet hizmetine yeniden girecek.
Tarihi bakımdan Ünye’nin önemli bir yeri olan Orta Cami, başlatılan iyileştirme çalışmaları sonrası geçlik merkezi alanı, ısıtma sistemi, çevre düzenlemesi gibi bir çok yenilenmeyle hizmete açılacak.
“Tarihimize Sahip Çıkıyoruz”
İlçe olarak tarihi değerlere önem verdiklerini söyleyen Ünye Müftüsü Hüseyin Okuş,” Camilerimizin tarihi değerleri bakımından önemli bir yeri olduğunu biliyoruz. Bizler hayırseverlerimizin desteğiyle tarihimize sahip çıkıyoruz. Müftülük olarak her mahallemizde çalışmalarımız var. Mahallelerimizde 4-6 yaş Kur’an kurslarımız açıldı. Burada çocuklarımıza değerler eğitimi ve temel dini bilgiler veriliyor. Hayata geçirdiğimiz çalışmalarımızın büyük çoğunluğu da tamamlandı. Yine Perşembe günleri yaptığımız ev ziyaretlerimize devam ediyoruz. Çünkü insanlarımıza dokunmak selam vermek tanışmak hem onlara din hizmeti götürmek hem de onların bir anlamda çalışmalarımız var” dedi.
“Müftülük Binamız Herkese Açık”
Müftülük binasında çeşitli faaliyetlerin sürdüğünü ifade eden Okuş,” Müftülük binamızda her gün beş kategoride ders oluyor. Sabahları makamda daire çalışanlarımızla huzur dersleri yapıyoruz. Yine hemen yanımızda bulunan odamızda vaiz arkadaşımız tarafından tefsir ve hadis dersleri veriliyor. Bir üst kattaki hocamız imam hatip olan arkadaşlarımıza kıraat ve tecvid dersleri yapılıyor. Çarşamba ve Perşembe günleri de ilkokul ve ortaokul aralığındaki 40-50 civarında öğrencimize musiki dersleri veriliyor. Yani müftülük hizmet binamız bir okul bir medrese bir kütüphane gibi yoğun bir şekilde çalışmaları devam ediyor” diye konuştu.