ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE FİDAN DİKİMİ GERÇLEKLEŞTİRİLDİ

Reklam
Reklamı Gizle

 

Ünye Milli Eğitim Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla fidan dikim etkinliği düzenledi.Program Kaymakam Ayhan Işık, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve STK temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşti.

FİDAN DİKİLRREK ANLAMLI BİR MESAJ VERİLMİS OLDU

Programda Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, “Öğretmenlerimiz geleceğin nesillerini yetiştirirken aynı zamanda geleceğimizin ormanlarını da yetiştirme noktasında çok anlamlı bir mesaj vermiş oluyorlar. Bu vesile öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum.” dedi.

AĞAÇLARIN GÖLGESİNDE GÖLGELENMEKTE NASİP OLSUN

Fidan dikim töreninde konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise, “Canlarımız, en değerli olan evlatlarımızı yetiştiren öğretmenlerimizin, Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum. Temennimiz değerli evlatlarımızı yetiştiren öğretmen ordumuzun bugün dikimine hep beraber birlikte katılım sağladığımız bu ağaçlarımızın da yetiştiğinde gölgesinde gölgelenmelerini de görmek inşallah nasip olur. Kendilerine meslek hayatlarında başarılar diliyorum.” ifadelerinde bulundu.

ÖĞRETMELERE FİDAN BAĞIŞLAYABİLİRLER

Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz ise açıklamasında, “Öğretmenler Günü kutlama etkinliklerimiz başladı ve hafta boyunca devam edecek. Bu anlamda etkinliklerimiz çeşitlendirildi. Ayrıca Milli eğitim Bakanlığımız ve Tarım ve Orman Bakanlığımızca; “Öğretmenime bir fidan” kampanyası başlatıldı. Bu anlamda her vatandaşımız Milli Eğitim Bakanlığımızın sitesine girerek öğretmenlerimize bir fidan hediye edebilecekler.

Hediye edilen her 100 fidan için bir hatıra ormanı oluşturulacak. Bu kapsamda dikilen tüm fidanların hayırlı olmasını diliyor, öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü canı gönülden kutluyorum.”dedi

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenleyeceği etkinlikler hafta boyu devam edecek.