ÖĞRETMENDE COVİD ÇIKTI ,MİLLİ EĞİTİM AÇIKLAMA YAPTI

Reklam
Reklamı Gizle

Aybastı Zaferimilli Ortaokulu’nda bir öğretmende çıkan koronavirüs nedeniyle okul tedbir amaçlı 4 gün kapatıldı.

Öğrencilere virüsün bulaşmadığını bildiren bir açıklama yayımlayan ilçe milli eğitim müdürlüğü açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

İlçemiz Zaferi milli Ortaokulunda görevli bir öğretmenimizin 09.11.2020 Pazartesi günü Aybastı Devlet Hastanesinde yaptırmış olduğu Covid-19 test sonucunun pozitif olduğu anlaşılmıştır. Öğretmenimiz aynı gün okula hiç gitmemiştir. Öğretmenimizin en son 06.11.2020 Cuma günü maskeleri takılı bir şekilde birlikte yolculuk yaptığı servis aracındaki 11 öğretmenimizin filyasyon ekibinin görüşmeleri ve yerinde incelemeleri neticesinde karantinaya alınmasına karar verilmiştir. Okulumuz öğrencileri ve o gün araçta olmayan öğretmenler ve diğer personeller karantinaya alınmamıştır. 16 Kasım ile 20 Kasım 2020 tarihleri arasından Ara tatil olacağı için öğretmenlerin karantinada olacağı 14 günlük sürede okulumuz öğrencileri için İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından eğitime 4 gün (10 Kasım -13 Kasım 2020 tarihleri arasında) ara verilmesine karar verilmiştir.
Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığımız ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile yapılan Protokol ile “Okulum Temiz” belgesine sahip olan okulumuzda sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımından dolayı öğrencilerimiz için risk oluşturacak hiçbir durum bulunmamaktadır.
Öğrenci ve velilerimize saygı ile duyurulur.
Okul ve Öğrencilerimizde Karantina Durumu Söz Konusu Değildir.