Öğrencilere Tablet Desteği Sürüyor

Reklam
Reklamı Gizle

Elverişsiz sosyo-ekonomik koşulları nedeniyle uzaktan eğitime devam edemeyen öğrencilere uzaktan eğitim imkânı sağlamak için FATİH Projesi kapsamında tedarik edilen Tablet Bilgisayar Setleri (TBS) Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda ilimizde dağıtımı yapıldı.

Bu kapsamda Altınordu ilçesi Dr. M. Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezinde tablet dağıtım töreni düzenlendi. Törene İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Ayfer ORAL AYDIN ile birlikte tablet dağıtımı yapılacak olan Akkuş, Altınordu, Çaybaşı, İkizce, Korgan ve Ünye ilçelerimizin İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri ve idarecileri katıldı. Tabletler EBA destek noktalarına ulaştırılmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden idarecilere teslim edildi. 

Müdürümüz, “Bugün uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz gereksinimi olan öğrencilerimiz için tamamı Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından tedarik edilen 785 tablet geleceğimizin teminatı evlatlarımıza ulaştırılması için yetkililerimize teslim ediyoruz. Emeği geçen herkese Eğitim Kenti Ordu adına teşekkürlerimi sunuyor, öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.