Öğrencilerden Kan Bağışı

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Turizm Meslek Otelcilik Lisesi tarafından kan bağışı kampanyası düzenlendi.
Türkiye’de kan bağışının önemine dikkat çekmek açısından iki okulun öğrencileri sosyal duyarlılık göstererek yapılan kampanyaya öncülük etti. Yaklaşık 300 öğretmen ve öğrencinin bağışa destek vereceği öğrenilirken bağış nedeniyle katılım oldukça yoğundu.

Kan bağışının önemini dikkat çekerek öğrencilerin bu duyarlılığa öncü olduğunu ifade eden okulun tarih öğretmeni,” Oktay Kaynar, Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarih öğretmeniyim, aynı zaman da kan bağışı kulübümüzün görevli öğretmeniyim. Biz Turizm Otelcilik Meslek Lisesi kan bağışı kulübüyle kendi okulumuzun kan bağışı kulübünün toplum hizmeti yararına yaptığımız, okulumuzda yaptığımız 4. Kan bağışı faaliyetidir. Kanın önemini hem öğrencilerimize anlatmak, ileride 18 yaşlarını dolduklarında birer kan bağışçısı olmalarını sağlaya bilmek için hem bilinçlendiriyoruz hem de kendi çevrelerinden bağışlarla belirli bir kampanya yaparak Kızılay’ımıza ve milletimize destek olmaya çalışıyoruz. Bu süreçte okul idaremiz, İlçe Eğitim Müdürümüz ’ün bize katkıları oldu ve bizlerin her zaman yanın da oldular, Kampanyamız şu anda hala devam ediyor. Öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve müdürümüze çok teşekkür ediyoruz. Okulumuzda 37 öğrencimiz kendi çevrelerinden buldukları bağışçıları var. İki okul 500’ün üzerinde bağışçı bulduk ama 300 civarında kan bağış gelirlerse bizim için başarılı bir faaliyet olur” dedi.

Turizm Meslek Otelcilik Lisesi öğretmeni Mustafa Temiz ise,” Turizm Meslek Otelcilik lisesi yiyecek ve içecek bölüm öğretmeniyim. Arkadaşım Hacer Coşkan Din Kültürü ve Ahlak Bilgi öğretmeni. Beraber okulumuz Kızılay kulübünün rehber öğretmenleriyiz. Adnan Menderes Ticaret Lisesi bizim kardeş okulumuz, kardeşliğimizi ve iş birliğimizi bu şekilde pekiştirerek ortak kan bağışı kampanyası yapalım diye karar aldık. Bu karar doğrultusunda Kızılay Ordu Teşkilatıyla iş birliği içerisine girdik. Okullarımızda tüm öğrencilerimizi kapsayan eğitimler verdik hep beraber, arkasından da 20 tane öğrencimiz Turizm Meslek Lisesi olarak çevrelerindeki yakınlarından buldukları kan bağışçılarıyla beraber bugün burada bu iş için buradayız. Umarım bağışlar beklentilerimizin üzerinde olur. Bizden yardımlarını desteklerini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, okul idaremize, öğrencilerimize ve duyarlı tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.