ÖĞRENCİLER “BEN OKURUM” DEDİLER

Reklam
Reklamı Gizle

Çaybaşı Şehit İslam Çubuk İlk ve Ortaokulu ile Ünye Şehit Cemal Mutlu İlkokulu öğrencilerinin de ortağı olduğu Ben “Okur”um eTwinning projesi bütün proje katılımcısı öğretmen ve öğrencilerin yaptıkları son kitap söyleşisi ile sonlandı. eTwinning projeleri kapsamında 3 farklı il 8 farklı okulun ortaklığıyla oluşturulan Ben “Okur”um projesi ile birlikte öğrenciler her ayın sonunda video konferans yoluyla buluşup okudukları kitapların değerlendirmesini yaparak hem yeni arkadaşlıklar edinirken hem de birbirinden güzel kitaplar okumuş oldular.

 Çaybaşı Şehit İslam Çubuk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni ve projenin kurucusu Ayşe Karaca “Öğrencilerle bu okuma yolculuğuna ilk adım attığımızda öğrencilerimizin okuma alışkanlıklarını geliştirmeyi hedefliyorduk. Projenin sonuna geldiğimizde ise okuma alışkanlığının yanı sıra kitap değerlendirme yeteneği kazandıklarını, her bir öğrencimizin artık kitap türü ve yazar noktalarında tercihlerinin ve fikirlerinin oluştuğunu gördük. Bunları görmek hem beni hem de proje ortağı olan tüm öğretmen arkadaşlarımı çok mutlu etti” dedi.

 Proje ortaklarından Çaybaşı Şehit İslam Çubuk İlkokulu Müdür Yardımcısı Erkan Zor “ Bizim toplumumuzun geneli kitap okumayı sevmez ve bu problemi öğrencilerde aşmak için biz öğretmenler olarak birçok yol deneriz. Bu sene arkadaşlarımızla öğrencilere kitap okumayı sevdirecek bir çalışma isteyerek yola çıktık ve bunu başardığımıza inanıyorum. Önümüzdeki yıllarda da bu tür projelere devam ederek daha fazla öğrenci ile daha fazla güzel kitabı buluşturmak istiyoruz” dedi.

Çaybaşı Şehit İslam Çubuk Ortaokulu Müdür Yardımcısı ve proje ortağı Muhammed Ali Çamyar ise “Çıktığımız bu güzel yolculukta sadece biz kendi aramızda konuşmadık, aynı zamanda birbirinden değerli yazarları söyleşilerimizde ağırladık. Bizleri yalnız bırakmayan ve öğrencilerimizle söyleşilere katılan İrfan Gürkan Çelebi, Miyase Sertbarut ve Metin Özdamarlar’a da tüm öğrencilerimiz ve ortaklarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Projenin bir diğer ortağı Ünye Şehit Cemal Mutlu İlkokulu Müdürü Ferdi Aygün de “Yaklaşık altı ay süren bu süreç hepimize de çok güzel şeyler kattı. Projemizi bitirirken öğrencilerimizden aldığımız dönütler bizim omuzlarımızdaki bütün yorgunluğu aldı” dedi.