OFF-ROAD KULÜBÜNDEN ÜNYELİLERE ÇAĞRI: “HERKESİ BEKLİYORUZ”

Reklam
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediyesi Yunus Emre etkinlikleri kapsamında 12-13-14 Kasım tarihlerinde Ünye’de 28 aracın katılacağı Karadeniz Offroad Kupası 4. Ayak Ünye” yarışı düzenlenecek.
14 Kasım Pazar günü Ünye Havaalanında gerçekleştirilecek olan Off-Road yarışlarına Uluslararası yarışmacılar ve Türkiye’nin dört bir yanından en iyi Off-Road yarışmacıları katılacak.
Ünye Meydanında kurulan stand ile Ünyelilere yarış ile ilgili bilgiler veren Ünye Yunus Emre Off-Road Spor Kulübü, Pazar günü tüm vatandaşları Off-Road heyecanını yaşaması için yarış alanına davet etti.
Konu ile ilgili açıklamada bulunan Alper Argan;
“Ünye Yunus Emre Off-Road Spor Kulübü olarak 2008 yılında ilk yaptığımız organizasyon Şeyh Yunus Emre tepesine çıkmaktı. Orda yakmış olduğumuz meşale 13 yıldır aralıksız yanmaya devam ediyor. Biz sadece Off-Road faaliyetleri yapmıyoruz. Ünye için faydalı olabilecek her platformda yer aldık. Bunlardan en önemlisi İpekyolu Şelaleleri ve yaylalarımızın tanıtımına destek olduk. Bizler turizm potansiyelini harekete geçirmek ve bölgemizin tanıtımına yardımcı olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Kış aylarında yolda kalan araçlarımıza yardımda bulunduk. Şimdi de 12-13-14 Kasım tarihinde Ordu Büyükşehir Belediyemizin yapacağı Yunus Emre etkinlikleri kapsamında bizler de uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapacağız.
Yarış Pazar Günü Saat 11:00’da Ünye Havaalanında Başlayacak
Bu yarış daha önceki yarışlardan farklı olarak daha heyecanlı ve kalabalık bir yarış olacak. Gürcistan’dan, Azerbaycan’dan ve Türkiye’nin her köşesinden gelecek olan yarışçılarımız var. Türkiye’nin en iyileri Ünye’de buluşacak ve yarış etkinliğini gerçekleştirecekler. Yarışçılarımız Cumartesi günü saat 13:00’de Ünye’ye gelerek Türkiye Otomobil Sporları yetkilileri tarafından kontrolden geçtikten sonra Pazar günü saat 11:00’da Ünye Havaalanında start alacaklar.
20 Bin Seyirci Bekliyoruz
Ünye Meydanı’nda kurmuş olduğumuz standımıza herkes ziyarette bulunabilir. Biz 20 binin üzerinde seyirci bekliyoruz. Ben herkesi 14 Kasım Pazar günü saat 11:00’da yarışlarımızı izlemeye davet ediyorum. Bu yarışların gerçekleşmesini sağlayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler ve ekibine, Ünye Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı ve tüm ekibine, sivil toplum kuruluşlarımıza, Yunus Emre Derneğimize, ÜNTİT’e, Ünye Gençlik Motor Spor Kulübümüze ve desteği olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.