“Oda Hizmet Değil Sadece Aidat Verme Yeri Olmuş”

Reklam
Reklamı Gizle

Ünye Terziler, Kuaförler Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanlık yarışında saha çalışmalarına devam eden As Kuaför Sahibi Mehmet Karaman, 4 sene boyunca esnaflardan uzak duran odanın, başkanlığı alması durumunda oda ile esnafın barıştırılarak iç içe bir hizmet edeceklerinin sözünü verdi.

13 Ocak tarihinde gerçekleşecek olan ve 3 adayın yarıştığı Ünye Terziler, Kuaförler Esnaf ve Sanatkârlar Odası seçimleri nedeniyle sahada hızlı çalışmalarını sürdüren Ünye Terziler, Kuaförler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Adayı Mehmet Karaman, Liseler Mahallesi, Niksar Caddesi üzerinde esnaflarla bir araya geldi. Başkan adayı Karaman, seçilmesi durumunda mevcut odanın büyütülerek, oda ile küs olan esnafın barışık hale getireceklerini söyledi.

“Esnaf Artık Değişim İstiyor”

Mevcut esnafın yıllardır aynı düzenle yönetilerek her seçim zamanında aynı vaatlerin verilmesinin ardından artık değişimin olmasını istendiğini söyleyen Ünye Terziler, Kuaförler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Adayı Mehmet Karaman,” Çalışmalarımızı Lise Mahallemiz ve bazı bölgelerimizde yoğunlaştırdık. Esnaflarımızı tek tek gezerek hatırlarını soruyoruz. Seçim çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Vatandaşlarımız ve esnaflarımız değişimden yanadır. Vatandaş yıllardır yapılmayan hizmeti istiyor. Dertlerin çözülmesini istiyor. Her şey olumlu gidiyor. Ve güzel olacaktır. Ben buradan esnaflarımıza hayırlı işler diliyorum. Her an onların yanında olacağımı onlarında bilmesini istiyorum. Şu an çalışmalarımız çok olumlu gidiyor ve değişimin olması konusunda esnaf kardeşlerimizde destekliyor” dedi.

“Oda Hizmet Değil Sadece Aidat Verme Yeri Olmuş”

Ünye Terziler, Kuaförler Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın yıllardır hizmet değil sadece esnafın aidat yeri olarak görüldüğünü ifade eden Mehmet Karaman,” Yönetim olarak bu yola gönül koyduk. Heyecanlıyız, istekliyiz ve hevesliyiz. Yapılmayanları yapacağız. Benim esnafım odamız bizim için ne yapıyor sözünü asla söylemeyecek. Esnafımıza otobüs firmalarıyla, sağlık kuruluşları ve kargolarla anlaşmalar yaparak esnafımız adına indirim protokolleri yapacağız. Daha birçok projelerimiz var. Asıl önemlilerinden bir tanesi odamızın esnaflarıyla konuşuyoruz. Odamızın yerini beğenmediklerini ve çok ufak olduğunu dile getiriyorlar. Bizim başkanlığımızda ilk işimiz odamızın yerini daha güzel bir yere taşımak olacaktır. Bu seçimler sonrası başkanlığımızda herkeste bir samimiyet ve birbirlerini tanıma fırsatı gerçekleştirecek toplantılar düzenleyeceğiz. Yıllardır göremediğimiz birlik ve beraberlikten bahsedilirken ne bir lokalimiz nede bir toplanacağımız yerimiz var. Biz bu sorunları da çözeceğiz. Dernek sadece aidat ver gir çık yeri olmuş. Biz bunu kaldırarak odayla barışık esnaflarımızla iç içe olacağız. Bize sadece 4 yıllık bir şans versinler, bizlerde oda nasıl yönetiliyormuş bunu mutlaka herkese göstereceğiz” diye konuştu.

“Yeni Yıl Önce Sağlık Ve Mutluluk Getirsin”

Yeni yıl için esnaf kardeşlerine temennilerde bulunan Başkan Adayı Karaman,” İnşallah gelen yıl giden yılı aratmaz diyoruz. En büyük temennim tüm insanlığın bu korona hastalığından bir an önce kurtulmasıdır. Eski günlerimize rahat döneceğimiz bir yıl olsun istiyoruz. Sağlık, mutlulukla iyi bir gelecekle yeni yılın bütün Müslüman alemine hayırlı olsun diliyoruz” şeklinde konuştu.