OBEZİTEDEN ÇOCUKLARI KORUMAK İÇİN PROJE YAPILDI

Reklam
Reklamı Gizle

OBEZİTEDEN ÇOCUKLARI KORUMAK İÇİN PROJE YAPILDI

Türkiye ve dünyada önemli bir sorun haline gelen obezite konusunda Ünye Kent Konseyi, geliştirdiği proje ile çocukların hareketli bir yaşama yönlenmesine vesile olacak.

Ünye Kent Konseyi obezite ile mücadele konusunda İlçe Milli Eğitim, Sağlık Grup Başkanlığı ve Ünye Belediyesi ile ortaklık yaparak projesine Anafarta İlkokulu’ndan start verdi.
Projeye göre rastgele seçilen 6 okuldan toplam 731 öğrenci boy ve kilo taramasından geçirildikten sonra, kilo oranı en yüksekokulda Ünye Kent Konseyi ve Ünye Belediyesi tarafından çocukları hareketli yaşama yönlendirmek amacıyla oyun parkı yapılacak.
Konuyla ilgili bilgiler veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem “Dünyada ve Türkiye’de obezite dediğimiz fazla kilolar ile ilgili sürekli bir sorun olduğu bilinen bir gerçek. Ünye Kent Konseyi Başkan Vekili Prof. Dr. Ayşe Yalın hocamız bu konu ile ilgili bir çalışma yürütme ihtiyacı hissetmiş. Bizlerle yani İlçe Milli Eğitim ve İlçe Sağlık Grup Başkanlığıyla görüştü. Bu 3 grup birlikte obezite konulu bir çalışma yürütüyoruz. İlçemiz de bulunan 6 okulun ikinci sınıf öğrencileri tesadüfi sistemle seçiliyor. Toplam 731 öğrencinin boy ve kiloları sağlık grup başkanlığı uzmanlarınca ölçülecek ve buna göre çocuklarımızın fazla kiloya sahip olup olmadığı tespit edilecektir. Fazla kiloya sahip okulumuzun bulunduğu yere, çocukların biraz daha hareketli bir hayat tarzına sahip olmaları için kent konseyi ve Ünye Belediyesi işbirliğiyle oyun alanı kurulacak ve hep birlikte bu çalışmayı izleyeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir