OBB’NİN UYGULAMALARI TEDİRGİN ETTİ

Reklam
Reklamı Gizle

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Ünye sahilinde ve Ünye iskelesi girişinde yapmış olduğu park bahçe düzenlemeleri Çevre Derneklerini tedirgin ediyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu çalışmaları eleştiren Çevre ve İnsan Hakları Başkanı İrfan Tosun bu çalışmalardan bir anlam çıkaramadıklarını ifade etti.

İrfan Tosun çalışma alanında yapmış olduğu açıklamada şu sözleri kaydetti;

“Ordu Büyükşehir Belediyesi bir şeyler yapıyor ama kimse ne yaptığını bilmiyor. Kısa süre önce köprünün girişinde sağ tarafta bir alan vardı. Bu alanı topraklarla doldurdular. Yeşillik yapacağız dediler ama o alanda ki ağacı keserek niyetlerini ortaya çıkardılar. Bu alanı birine verecekler ya da çoktan verdiler bunu bilmiyoruz, hep birlikte göreceğiz. İkinci bir skandal ise köprünün başında bir sulama kanalı yapıyorlar. Bu sulama kanalı ise Çiloğlu Petrolü ile Motto Kafenin arasındadır. Biz çok merak ediyoruz ki buraya ne dikeceksiniz de sulama kanalı yapıyorsunuz? Bu sulama kanalı neden Fevzi Çakmak Mahallesinden değil de Çiloğlu Petrolün önünden başlandı? Bu su kanalı nereye kadar gidecek o da belli değil. Ordu Büyükşehir’in yaptığı çalışmaları anlamak gerçekten çok zor. Küçük mesafeli yerler için sulama kanalı mecburiyet değil. Yapılan yol hala boyanamadı. Biz kendilerine sorduğumuz da yeşillik alanlar yapıldıktan sonra yolun boyanacağınız söylüyorlar. Bize göre sulama kanalı yapılması tam bir skandal ve gerek yoktu. Ünye’den alınan para ile bu yaptıklarınıza hizmet denmiyor. Bizim vatandaşlarımız sandık başında bunun hesabını soracaktır.”