NURİ KUMAŞ’TAN ALTIN VE DÖVİZ TÜYOLARI

Reklam
Reklamı Gizle

Altın ve döviz piyasalarındaki son durumu Köroğlu Kuyumculuk İşletmecisi ve ayrıca Ünye Kuyumcular Birliği Başkanı Nuri Kumaş değerlendirdi.

Başkan Kumaş altının dövizden daha güvenilir olduğunu bu nedenle yatırımcıların altından ayrılmamalarını belirtti.

Köroğlu Kuyumculuk İşletmecisi ve Ünye Kuyumcular Birliği Başkanı Nuri Kumaş A52 TV kameralarına yaptığı açıklamada şu sözleri ifade etti;

“Son çeyrek dediğimiz hem hasat dönemi hem de düğün dönemine girmiş oluyoruz. Döviz şu anda 8600-8650 dolar bandında gidiyor. 22 ayar bilezik dediğimiz altın 463 ve 463 bandında devam ediyor. Kullanılmış bileziği de 448 ve 450 TL’den alım yapıyoruz. Çeyrek 800 ve 820 arasında satışa sunuluyor. Biz her zaman vatandaşlarımıza altında kalın diyoruz.

MERKEZ BANKAMIZ GÜÇLÜ

Para Politikası Kurul toplantısı var ve çıkacak sonuçlar hemen hemen belli oluyor. Ciddi derece dolar karşısında alım yapılıyordu eğer durdurulmazsa dünya şekillenecek. Tahminim bizim piyasa 2 veya 3 dolar bazında bir faiz durumu bekliyoruz. Faizin inmesiyle beraberde dövizde aşırı bir yükseliş beklemiyoruz. Sebebi de bizim merkez bankamız kazanınca 120 milyar dolarımız var. İhracatımız pandemi ile birlikte yüksek seviyelerde. Bu da merkez bankamızın güçlüğünü gösteriyor. Dövizde bir hareketlilik beklemiyoruz ama altında trend biraz yukarıda.” dedi.