Nüfus Hizmeti Yaşlılarımızın Ayağına Götürülüyor

Reklam
Reklamı Gizle
Ordu’da “Adreste Nüfus Hizmeti” kapsamında, Ahmet Cemal Mağden Huzurevinde yaş ya da sağlık sorunları bulunan 17 yaşlımızın kimlik değişimi için müracaatları alınarak, hizmet vatandaşın ayağına götürüldü.
Ahmet Cemal Mağden Huzurevinde kalan 17 yaşlının Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı başvurusu üzerine Ordu İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü “Adreste Nüfus Hizmeti” projesi kapsamında oluşturulan Mobil Kayıt timini harekete geçirdi.
Aralarında 102 yaşındaki Bekir Bedir’in de bulunduğu 17 yaşlının Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı başvuruları, kaldıkları huzur evinde alınarak, adeta hizmet vatandaşın ayağına götürüldü.
Proje sayesinde 2021 yılında Ordu’da T.C. Kimlik Kartı başvurusunda bulunmak için nüfus müdürlüklerine gidemeyecek şekilde kısıtlı, hasta, yaşlı ve engelli toplam 1.000 vatandaşın adresine gidilerek, kimlik kartı başvuruları adreslerinden alındı.
Başvurusu alınan yeni kimlik kartları ise Genel Müdürlük tarafından vatandaşlara posta yolu ile ulaştırılıyor.
İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan uygulama ile Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Projesi kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı başvurusunda bulunmak için nüfus müdürlüklerine gidemeyecek şekilde kısıtlı, hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın kimlik kartı başvurusu için gereken belgeler ise şu şekilde:
– Başvurusu alınacak kişinin kimliğini gösterir nitelikte bir kimlik belgesi (eski nüfus cüzdanı, pasaport vb.)
– Başvurusu alınacak kişiye ait biyometrik fotoğraf
– Başvurusu alınacak kişinin nüfus müdürlüğüne gelemeyeceğini gösterir nitelikte belge.
– Başvuru ücretinin yatırılması.