“MUSTAFA ADIGÜZEL’İN İDDİALARI YALANDAN İBARETTİR”

Reklam
Reklamı Gizle

CHP Ordu Milletvekili Mustafa  Adıgüzel’in Ordu Büyükşehir Belediyesi ile ilgili iddiaları üzerine açıklama geldi.
Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle;
Bugün bir milletvekilinin medyaya yansıyan “40 haramilerin sığınağı” başlıklı haber üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzum görülmüştür.
Uzun zamandır asılsız iddialarla Ordu Büyükşehir Belediyesini hedef gösteren, evrak alışverişi yaptığı çeşitli medya kuruluşlarıyla belediyemiz aleyhine “algı operasyonu” yapmaya çalışan, mesnetsiz iddialar üzerinden kendisine alan açmaya çabalayan CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in siyasi nezakete ve ahlaka aykırı söylem ve iddiaları tamamen yalan ve iftiradan ibarettir.
Devletin denetim mekanizmaları tarafından yasal olarak yakından incelenen, denetlenen, Kamu İhale Kanunu’na uygun, açık, şeffaf ve her türlü şaibeden uzak olarak gerçekleştirilen ihalelerde “yolsuzluk algısı” yaratmaya çalışmak siyasi muhaliflik ahlakıyla bağdaşmadığı gibi, “Ordululuk” ruhunu da hiçe sayan gayri etik bir davranış biçimidir. Eline aldığı “rehabilitasyon ihalesi” evrakını “imar izni” belgesi gibi kameralar karşısında gösteren, bu yalanı söylerken en ufak bir rahatsızlık hissetmeyen bu anlayışın ve destekçilerinin Ordu siyasetine yapıcı bir faydası ve katkısı olmayacağı açıktır.
Ordu Büyükşehir Belediyesi, yasal denetim mekanizmaları tarafından her an denetlenebilir durumdadır. Her şey açık, şeffaf ve hesap verilebilir durumdadır. Başta Ordu Büyükşehir Belediyesi’ni ve AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’u hedef alan yakışıksız ifadeleri ve iftiraları nedeniyle söz konusu milletvekilini esefle kınıyor, yasal haklarımız saklı kalmak kaydıyla kendisini özür dilemeye davet ediyoruz.