MUSTAFA ADIGÜZEL KARARI SAVUNAN VALİYİ TOPA TUTTU

Reklam
Reklamı Gizle

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Korgan Kaymakamının görevden alınması kararını savunan ve Adıgüzel’e karşı açıklama yapan Ordu Valisi’ni verdiği cevapla topa tuttu. Korgan Kaymakamı, 29 Ekim kutlamalarında yaptığı Cumhuriyet ve Atatürk vurguları sonrası görevden alınmıştı. Adıgüzel’in açıklaması şu şekilde:

“Öncelikle şunu söylemek isterim ki ben sadece TBMM çatısı altında görev yapmıyorum. Gök kubbenin altında Anadolu coğrafyasında her yerde görev yapıyorum. Makamımı ve mekânımı bir koltuk ve masa ile sınırlı sananlar yanılmaktalar.

Eğer Korgan kaymakamı muhalefet partisi milletvekilleri ile yan yana bir Cumhuriyet Bayramı selamı verdi diye kıskanılıyorsa, suçu kaymakamda değil, çağrıldığı halde gelmeyen, zaten ortalıkta da gözükmeyen iktidar partisi vekillerinde arayın.

Görevden almaya gelince; kaymakamın hangi tutum ve davranışının görevden almaya neden olduğunu da açıklasaydınız bari. Bu rezil karara kılıf bulamayışınızı, sıkıntınızı görüyorum.  Görevden alacaksanız 4 ay önce Ulubey İmam Hatip lisesinde, öğrencilerin ve kameraların gözü önünde, bir kadın öğretmenin taciz ve darp edilmesinin üstünü kapatan, hastanede darp raporu alınmasına engel olan İlçe Milli Eğitim Müdürü ile okul müdürünü görevden alsaydınız. Size emanet bir devlet memurunun, ana kuzusu bir kadın öğretmenin hem taciz hem darp edilip, üstüne bir de tayininin çıkarılıp zulüm görmesini 4 aydır seyretmektir asıl ESEF VERİCİ OLAN.

Siz görevden alacaksanız burnumuzun dibinde milli eğitim müdür yardımcılığı pozisyonunu ihale ve emlak mesaisine ayırıp zimmetine kamu binası geçiren milli eğitim müdür yardımcılarını görevden alın. 162 okulda 17 milyonu kimlere ulufe gibi dağıttığını gösteren evrakları bir odaya kilitleyip anahtarı cebine koyanları görevden alın.

Görevden alacaksınız taş ocağında yolsuzluk yaptığı için, sizin gönderdiğiniz resmi valilik yazısını, dolayısıyla valilik makamını iplemeyen ve kaymakamınıza posta koyan Ulubey Belediye Başkanını görevden alın. Her tarafından pislik akan bir yerel ve genel yönetim anlayışı içerisinde umutları yeşerten, çocukların yüzünü güldüren bir bayram coşkusunu yaşatan, halkı Cumhuriyet ile yeniden buluşturan Korgan kaymakamına ceza vermek için görevden almadan önce görevden alınacak o kadar çok kişi var ki.”