Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

MURAT ÇIRAKLI,”ELİMİZDE NE VARSA GİTTİ”

MURAT ÇIRAKLI,”ELİMİZDE NE VARSA GİTTİ”
09 Kasım 2020 - 1:55

A52 tv ekranlarındaki Net Bakış programında Cihan Çakır’ın sorularını yanıtlayan İyi Parti Ünye Belediye Meclis Üyesi Murat Çıraklı’nın yaptığı açıklama gündeme bomba gibi düştü.

Moderatör Cihan Çakır’ın 3 Kasım günü gerçekleştirilen Ünye Belediye Meclis Toplantısındaki “Belediye meclisi katılım olarak belki de tarihinin en az üye sayısıyla toplandı.Çok sayıda iktidar partisi üyelerin yer almadığı toplantıda kafalara soru işaretleri takıldı.

Çakır,”bunun sebebi Ünye Belediyesine ait 15 Temmuz meydanındaki iş yerlerinin takasta kullanılmak istenmesine tepki koymak istemeleri olabilir? diye sordu.

İyi Parti Ünye Belediye Meclis Üyesi Murat Çıraklı çevapladı.

“Kasım ayı olağan meclis toplantısın da oldukça az kişi vardı. Katılamayan arkadaşlarımızın işleri olabilir ama gündem öncesinde önemli konular vardı.

Bu ay meclis toplantısında 7 tane gündem ve 1 tane gündem dışı maddemiz vardı. Biz toplantı öncesi Başkanımızla değerlendirme yaparken bu gündem dışı maddenin doğru olmadığını, dosyanın gelmesiyle Ünye’ye bir şey kazandırmayacağını ifade ettim.Meclise gelmeyen arkadaşlar, işleri nedeniyle mi yoksa tepki nedeniyle katılmadılar bilemem.

Ama konu mühimdir.

Konun özü şudur ki; yıllar önce sıkıntı olan 15 Temmuz Meydanı, 20 dönüm civarı bir yer var ve yanılmıyorsam 6 dönümü Kültür merkezi için Kültür Bakanlığına verildi.

15 Temmuz meydanında belediyenin eline 3 iş yeri kalırken, birini işkur aldı. Benim bildiğim kadarıyla da Büyükşehir de OSKİ için yer arıyor. Burası da Ünye Belediyesine ait bir mülk olduğu için aralarında burayla ilgili takas edilmek üzere bir görüşme olmuş.

Burada konuşulan konu şu; 15 Temmuz meydanındaki 3 dükkanı ve Çamlıkta Ünye belediyemize ait bulunan yol güzergâhımızı da Büyükşehir Belediyesine vereceğiz.

Peki geri ne alacağız?

Ünye’nin kazanımı ise şöyle olacak, vergi dairesinin yanındaki benzinlik istasyonunun 3’te 1’i Büyükşehir’e, 3’te 1’i Ünye Belediyesine ait. Diğer 3’te 1’inin hissesini de Ünye Belediyesi olarak alacağız.

Devamında kamyon garajı diye adlandırılan yaklaşık 8,5 dönümlük yeri Ünye Belediyesi’ne verilecek.

Ben bunu ilk duyduğum anda olmaz dedim.

Çünkü Ünye’nin geçmişten bugüne hazır yerleri varken, yarın ne olacağı belli olmayan ve ileriye dönük Adalet Sarayı için düşünülen bu yeri Büyükşehir Belediyesi bize vermeyi düşünüyor. Burayı neden alalım , almakta mantıksız .

Ne varsa elimizden aldılar

Ben yıllardır ifade ediyorum, Ordu Büyükşehir olduktan sonra Ünye maalesef birçok değerlerini kaybetti. Limandan Çınarsuyu’na kadar bizim elimizde ne varsa aldılar.

Ünye 15 Temmuz Meydanı’n ile ilgili rakamsal bazda 8 Trilyon’dan bahsediyoruz. Yaklaşık 5-6 yıldır Ünye’den 5oo milyon paramız gitmiş ve bize 100 milyon bile gelmemiş.

Büyükşehir bize halen daha kamyon garajını bağış yapmıyor onun yerine bizden hala yer istiyor, bedel istiyor. Büyükşehir’e yazıklar olsun, buna göz yumana yazıklar olsun. Elimizde ne varsa gitti.” dedi.

Programda son nokta Çakır’dan geldi.

Çakır,ise 5 yıl öncesine kadar Ünye Belediyesine ait 20 dönümlük 15 Temmuz arazisinin karşılığında bugün belediyenin eline 8 dönümlük bir tarlanın geçeceğini düşünürsek, belediyenin nasıl yönetildiği ortada dedi.Çakır ayrıca vahim takasa tepki koyan meclis üyelerine de teşekkür etti .

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-