Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

MUHALEFET PARTİLERİ BELEDİYE DÜKKANLARI İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

MUHALEFET PARTİLERİ BELEDİYE DÜKKANLARI İÇİN BİR ARAYA GELDİLER
12 Ağustos 2021 - 17:52

Muhalefet partileri Ordu Büyükşehir Belediyesine ait olan ve akıbeti bir türlü belli olmayan belediye dükkanları ve esnafı için bir araya geldiler.

Ünye Kaledere Mahallesi Büyük Cami yanında bulunan belediye dükkanlarının yıllardan beri çözüm bulamayan akıbeti muhalefet partilerini bir araya getirdi. CHP İlçe Başkanı İsa Maral, İyi Parti İlçe Başkanı Feryal Çuhacı, Deva Partisi ilçe Başkanı İrfan Tosun belediye dükkanları önünde bir araya gelerek esnafların sorunlarını dinlediler.

Dükkanların yıkılıp yıkılmayacağı veya başka bir proje içine dahil edilip edilemeyeceği belli olmayan dükkanlar ve buradaki esnaflar üzerine bir basın açıklaması yapan ilçe başkanları Büyükşehir Belediyesi’nin esnafın sesini duymasını istediklerini dile getirdiler.

DEVA Partisi Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun;

“Burası eskiden halk pazarıydı zaman içerisinde dükkân sayısı arttırıldı. Burada ki esnaf arkadaşların en büyük sıkıntıları, kira artışı, her sene kontrat yenilenmesi hakkında şikayetlerini dile getirdiler. Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Partisi İlçe Başkanları ile bir araya gelerek esnaflarımızın dertlerini dinledik. Burada ki esnaf arkadaşlarımızın tek korkusu dükkânlarının yıkılacak mı düşüncesidir. Bu arkadaşlarımızın taleplerini Büyükşehirden bu dükkanlarının tadilatını yapılmasını isteniyor. Burada ki boş dükkanların da kiraya verilerek piyasa katkı sağlanması da isteniyor. Bizde parti olarak bu arkadaşlarımızın her zaman yanlarındayız. Umarım Büyükşehir ve Ünye Belediyesi bizim düşüncelerimize uyarak pandemiden zor çıkmış esnaf arkadaşlarımıza yardımcı olurlar. Ben bu sebeple Ordu Büyükşehir Belediyesini göreve davet ediyorum.” dedi.

İyi Parti Ünye İlçe Başkanı Feryal Çuhacı;

“Burada esnaf kardeşlerimiz büyük sıkıntıdadır en önemlisi de kendilerine bir muhatap bulamamalarıdır. Esnaf mağdur edilmesin herkes elinden geleni yapsın.” Dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Başkanı İsa Maral;

“Burada ki esnafların sıkıntılarını özetleyecek olursak, bu bölgenin tasarrufu Büyükşehirdedir. Bu insanlar kendilerine muhatap bulamıyorlar. Burada ki dükkanların akıbeti ile ciddi sorun yaşıyorlar. Burada toplu bir kaygı varsa dükkanların yıkılacağı ile alakalı o zaman bir şeyler duymuşlardır. Çok uzun süre önce yapılan bu dükkanların belediye tarafından tadilatları yapılması gerekiyor. Tadilat için kendilerine söz verdiklerini ama henüz bir işlem yapılmadığını söylediler. Bu tadilatların bir an önce yerine getirilmesini bizlerde istiyoruz. Kiraların yüksek olmasını ve bu nedenle boş olan dükkanların kiraya çıkarılması her iki taraf içinde güzel olacağını düşünüyoruz. Bizler esnafların bu makul taleplerini kamuoyuna duyurmak için bugün buraya toplandık. Esnaflarında kendilerine birinci derece de güvence verilmesini istiyorlar. Bu istedikleri bugün yapılmayacak şeyler değil. Bu tadilatların niyet edildiği sürece çok kısa bir zamanda yapılacağını tahmin ediyoruz.” dedi.    

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-