Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Minik Zümra Nur Son Yolculuğuna Uğurlandı

Minik Zümra Nur Son Yolculuğuna Uğurlandı
18 Ağustos 2021 - 14:13

Asansör boşluğunda ağır yaralı olarak bulunan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 3 yaşındaki kız çocuğu memleketi Ordu’da toprağa verildi.

Edinilen bilgiye göre, Beylikdüzü Kavaklı Mahallesi Sütçü İmam sokakta oynayan 3 yaşındaki Zümra Nur, akşam saatlerinde kaybolmuş ve yapılan aramalar neticesinde bir inşaatın asansör boşluğunda ağır yaralı olarak bulunmuştu. Hastaneye kaldırılan Zümra Nur Şendur yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.

Küçük çocuğun cenazesi yapılan incelemenin ardından ailesi tarafından alınarak memleketi Ordu’nun Fatsa ilçesindeki baba evine getirildi.

İslamdağ Mahallesindeki evinde küçük kız çocuğu için helallik alındı ve dua edildi.

Cenaze daha sonra Geyikçeli Mahallesindeki camide kılınan namazın ardından aynı yerdeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Gazetecilere açıklama yapan acılı baba Köksal Şendur, kızının kaybolmasında şüphelendikleri kişiler olduğunu ve onlarında gözaltına alındığını söyledi.

Kızının ölümüne kimler sebep olduysa adalet önünde cezasız kalmayacağına inandığını belirten baba Şendur, “kızım melek oldu. Kızımın ölümüyle ilgili 2 kişi göz altında. Onları tanımıyorum. Kızım en sokakta annesinin yanında oyun oynuyordu. Sorunluların gereken cezayı alacağına inancımız tam.” dedi.

Anne Emine Şendur ise kızının elbisesini serdiği tabuta sarılarak kızı için aldığı şekerleri göstererek ağıt yaktı.

Kızının kaybolması ve ölümünden şüphelendiği iki kişiyi tanımadığını ve kendisini görünce korktuklarını ve davranışlarından şüphelendiğini söyleyen anne Şendur, “Kızımla birlikte sokakta yürüyorduk. Kızıma ‘gel’ dedim. Kızım bana ‘geliyorum anne’ dedi. Sonra arkama bir baktım ki kızım yok. Sonra herkese haber verdim ama kızımı bulamadım. Bir inşaatın önünde kızımın terliğini buldum. İnşaata girdiğimde bana 2 kişi ‘burada senin kızın yok’ dedi. Beni görünce korktu. Siz yabancısınız. Orada bodrum olduğunu nereden biliyorsunuz? Siz benim çocuğumu aramak için oraya girmiş olamazsınız. Ben kuyunun içinde çocuğumu buldum. Onlar benim çocuğumun katili.” Şeklinde konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-