MİNİK YÜREKLER A52TV EKRANLARINDA ATA’LARINI ANDI

Reklam
Reklamı Gizle

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ ölümünün 83 yıl dönümünde saygı ve sevgi ile yad edildi.
Yurt genelinde çeşitli etkinliklerle anılan Mustafa Kemal Atatürk için ağır Lig TV’de yayınlanmakta olan çay saati programı da anma programı düzenledi.
Elif Erken ve Yunus Zor’un  hazırlayıp sunduğu Çay Saatine   10 Kasım nedeniyle  5.sınıf öğrencileri  Miray Kuru ile Sedanur Ecrin Güneş stüdyo konukları oldular. Programda çocuklar  Atatürk ‘e olan saygı  ve sevgilerini anlattılar, şiirler okudular. Programa katılan çocukların heyecanı gözlerinden okunurken A52TV ekranlarında büyüklere güzel mesajlar yolladılar.

Program sonrası paylaşımda buluna Elif Erken duygularını,”

Atatürk bir gün çocuk balosuna gider. Ortalıkta bir şaşkınlık havası doğar. Küçük bir oğlan salonun orta yerinde kalır.Bu yavru hayranlıkla bir süre Atatürk´e baktıktan sonra: “Atatürk’üm, seni öpmek istiyorum” der. Ortalığa bir sessizlik dalgası yayılır. Bu derin sessizliği Atatürk´ün sesi bozar “Öyleyse, gel öp” der. Çocuk koşarak Atatürk´ün boynuna sarılır.O sırada diğer çocuklar da: “Biz de.. Biz de..” diye bağırırlar. Böylece tüm çocuklar Ata´yı doya doya öperler. Bu görüntü çoğu kişiyi ağlatır. Büyük Atatürk de ağlar.
Evet, Türk çocuklarının bu engin sevgisi için ağlar. Hem de sevinç gözyaşlarını dökerek. O gün çevresindekilere övünçle: “İşte benim kuşaklarım” der.
Çocukların kalbi temizdir, iyi insanları severler.Çocukları seven düşünen onlar için gelecek hazırlayan
Atatürk’ümüzün 83.ölüm yıl dönümünde, A52tv’de yayınlanan “Elif ERKEN ile Çay Saati” programımıza pırlanta gibi 2 küçük yavrumuz şiir okudular…
Onları yetiştiren anne baba ve öğretmenlere teşekkur ediyorum. Allah razi olsun…sözleriyle anlattı.