MİMAR SİNAN’DA BİR ÜNYELİ

Reklam
Reklamı Gizle

İstanbul Valiliği tarafından hazırlanan “Mimarların Piri Sinan” adlı belgesel projesinde Randıman filminden tanıdığımız Kerim Aydemir gala gecesinde şehrimizi temsil etti.

9 Nisan Mimarları Anma Günü nedeniyle İstanbul Valiliği “Mimarların Piri Sinan” belgeselini hazırladı. Ordulu Sanatçı Coşkun Çetinalp’in Mimar Sinan’ı canlandırdığı belgeselde Sait Çelebi’yi ise Ünyeli Sanatçı Kerim Aydemir canlandırdı.

Ulusal Medya da geniş yer alan belgeselin gala gecesi Sanat ve Siyaset camiasında birçok katılımla Atlas Sinemasında yapıldı.

Projeyi değerlendiren Kerim Aydemir gazetemize özel yaptığı konuşmada şu sözleri ifade etti;  

“Geçtiğimiz günlerde 9 Nisan Mimarları Anma Günüydü. Bizde “Mimarların Piri Sinan” adlı bir belgeselde oyuncu olarak görev aldık. Bununda İstanbul’da Atlas Sinemasında galası gerçekleşti. Sayın İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın organize ettiği galaydı. Bu galaya Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’da katıldı. Kendileri gösteriden sonra bizlere çiçek taktim ederek onurlandırdılar. Bu projede görev aldığım için çok mutluyum. Ordu Merkezde de Tiyatro ve Sinema oyuncusu Coşkun Çetinalp yer aldı. Bu projede kendisi Mimar Sinan’ı canlandırdı. Bende Mimar Sinan’ın hatıratlarını canlandırdığı Sait Çelebi’yi canlandırdım. Çok güzel bir proje oldu. Çekimleri Randıman filmlerinden daha önceydi.

BİZLER ORDU’YU TEMSİL ETMEKTEN ONUR DUYDUK

Atlas Sinemasına girdiğimizde zaten inanılmaz bir ortam vardı. Şubat ayında Atlas Sinemasında bir tadilat vardı. Tadilattan sonra da ilk galasını bizimle yaptı. Bir belgesel için çok büyük bir gala diye konuşuldu. Bende böyle bir büyük projenin içeresinde olduğum için hem mutlu oldum hem de heyecanlandım. Değerli Devlet Büyüklerimiz ve sanatçılar vardı. Bizlerde Ordu olarak temsil etmekten çok memnun olduk.

KONUŞTUĞUMUZ PROJELER VAR

Bir tiyatro oyuncusu olarak en çok istediğimiz şey sahnelere dönmek. Bu süreçte malum tiyatro perdeleri kapandı. Kurslarımız durdu ve öğrencilerimizin çoğu memleketlerine döndü. Benim tiyatro olarak ilk temennim yarım kalan bir oyunumuz vardı. 2019’da sahneye girecekken pandemi dolayısıyla ertelenmişti. Temennimiz ilk önce onu faaliyete geçirmek sonra ise 2 tane daha tiyatro oyunumuza çalışmak. Kamera önü olarak da yakın zamanda yine konuştuğumuz projeler var. İnşallah bu projelerimiz de hayata geçer. Yaşadığımız yerde sanat adına gençlerimiz ve akranlarımız ile beraber daha geniş bir kitle oluşturmak istiyoruz. Çünkü sanat ve spor bizler için gerekli olan en büyük temel aktivitelerden biridir.” Dedi.