MİLLİ SPORCU ŞAMPİYONA ÖNCESİ İLÇE SPOR MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

Reklam
Reklamı Gizle

Antalya Kemer’de düzenlenen Kick Boks Büyük Kadınlar Avrupa Şampiyonasına katılacak olan Ünye Reis Spor Kulübü Milli Sporcusu Ayfer Arslan, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Aydın Kuyumcu’yu ziyaret etti.

7-11 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek şampiyona öncesi başarılı sporcuyu makamında kabul eden İlçe Spor Müdürü Kuyumcu, Ayfer Arslan’a başarılar diledi.

Ziyarette bulunan Reis Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan yaptığı konuşmada;

“2019 Yılında Erzurum’da yapılan Türkiye Kick boks şampiyonasında kulübümüzün sporcusu 70 kiloda Ayfer Arslan Türkiye 1. Olmuştu. Bu şampiyonluğa 2020 yılında yapılacaktı fakat pandemiden dolayı bütün şampiyonluklar 1 yıl ertelenmişti. Bu müsabakalar 2021 yılında gerçekleştiriliyor. Şuan Antalya’da 7-10 Nisan tarihlerinde yapılacak olan kick boks Avrupa kupasına sporcumuz, A Kick Boks takımına Federasyonumuz tarafından davet edildi. Bizde bu müsabakaya gidiyoruz. Gitmeden İlçe Spor Müdürümüz Aydın Kuyumcu’yu sporcumuz ile ziyaret ettik.”

İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Aydın Kuyumcu; “Geçmiş yıllarda Reis Spor Kulübü sporcumuz aynı zamanda Milli Takım Antrenörümüz Ayfer Arslan İlimizi, İlçemizi ve bizi her zaman Uluslar arasında gururlandıran bir sporcumuz olmuştur. Geçen yıl yapılacak olan Avrupa Kick Boks şampiyonası 7-10 Nisan tarihlerinde Antalya Kemer’de yapılacak. Bu sebeple Kick Boks Federasyonu A Milli Büyükler takımına seçilen Ayfer Arslan, Kick Boks Büyük Kadınlar Avrupa Şampiyonluğuna katılacaktır. Bu vesile ile kendileri İlçe Spor Müdürlüğümüzü Bakanlık adına bizi ziyarette bulundular. Bu ziyaretimizi Ayfer Arslan Sporcumuzu yeniden İlimizi, İlçemizi gururlandıracağı inancıyla kendisine aktif spor hayatında başarılar diliyorum.” Şeklinde konuştular.