MİLLETVEKİLİ ENGİNYURT ÜNYE KAYMAKAMINA SERT ÇIKTI

Reklam
Reklamı Gizle

ÜTSO Başkanı İrfan Akar’ın, OSB’de yatırım yapacak yatırımcılardan bağış adı altında istenen paraya karşı çıkmasını eleştiren Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’e, DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt sert çıktı.

CUMHURBAŞKANINA KENDİMDENN ÇOK OY İSTEDİM

Enginyurt,“2,5 yıla yakın Cumhur ittifakı içerisinde yer aldık. Cumhurbaşkanı yeni yönetim sistemini savunduk. Sizinle yakından bildiğiniz gibi Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Kendimden fazla oy istedim. Ama bu 2,5 yıl içerisinde gördüm ki Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi seçilmişlerin ciddiye alınmadığı seçilmişlerin irtibatlar kaygıları yaşadığı bir sürece doğru girdik.

ATANMIŞLAR HADDİNİ BİLMELİ

Atanmışlar Öyle bir hale geldi ki Milletvekilliğinin telefonlarına çıkmadı. Milletvekillerine selam vermedi ve itibar etmedi. Çünkü atanmışlar beni buraya Cumhurbaşkanı atadı ancak Cumhurbaşkanına hesap verilir anlayışıyla seçilmişle muhatap olma yerine Cumhurbaşkanına şirin gözükme ve yakın olma yarışına girdiler.

BİR KARARNAME İLE GİDECEK ADAMSIN

Ben sizin aracılığınızla Sayın Kaymakama şunu tavsiye ederim. Sayın Kaymakam sen şehre hizmet etmekle, şehirde üretimi arttırmakla ve şehir insanına sahip çıkmakla mükellefsin. Sen kavganın bir tarafı değilsin. Seni Cumhurbaşkanı koruyor olabilir. Ama sen bir gece yarısı kararnamesi ile gidebilecek adamsın.

HANGİ HAKLA PARA TOPLUYORSUN

Burada seçilmişler halkı korumaya ,seçmenlere hesap vermeye devam edeceklerdir. Devlet Sungurlu’da Organize Sanayi arazisini bedava dağıtırken ,Erbaa’da 30 bin liraya dönümünü verirken sen Ünye’de 250 bin liraya dönümünü satıp. Birde üstüne üstlük müteşebbisten 50 bin lira vakıfa para toplama hakkına sahip değilsin.

Bu iktidarda maalesef böyle oluyor. Çünkü bu iktidarın seçilmişleri bunu kendine hak görüyor. Şehrin vadisi başta olmak üzere böyle yardımlar almaktan, aldıkları yardımları da kendileri dağıtmaktan keyif alır hale geldiler. Siyasetçileri yok farz ediyorlar. Yapılan yardımlar da siyasetçileri de görmemezlikten geliyorlar.

KAYMAKAM SEÇİMDEN SANA NE?

AK Partinin üç tane Milletvekilleri var. Kaymakam böyle söz söylediğinde bu üç milletvekillerinin İrfan Başkanın yanında yer alıp, Kaymakamlığa gidip “hayırdır Sayın Kaymakam, sen Ünye’ye gelecek yatırımcıyı deli dumbul misali kopartmaya mı talip oldun?

Yoksa sen Ünye Organize Sanayinin bir an önce hayata geçmesi ile ilgili mi çalışman gerekir” diye sorması lazım. Ama maalesef bizim siyasetçilerimiz onlarda Cumhurbaşkanın bu tavrını bildikleri için bürokrata atanmışa tabi oluyorlar. Bürokratta kendini çok güçlü görüyor ve hep yüksek devreden çok rahat konuşabiliyor.

Ne demek İrfan Başkana seçilme kaygısı anlayışıyla böyle bir konuşma yapıyor. Senin 50 bin lira alman doğru mu? Yanlış mı? Sen önce onun hesabını vereceksin. Sen ne hakla bu milletten 250 bin lira dönümüne para veren iş adamından 50 bin lira para istediğini söyleyeceksin.

ŞİKAYET EDECEĞİM

Sana ne seçimden? İrfan kazanır veya kaybeder. Sen ne karışıyorsun? Onlar bu şehirde yaşamaya devam edecek birbirimizin tabutunu kaldıracağız. Cumhurbaşkanından aldığın güç ile hiç kimsenin seçilmişlere hakaret etme hakkı yoktur. Dolayısıyla ben bu anlamda Kaymakamı hem Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de takip etmiş olacağım hem de İçişleri Bakanı ile bu konuyu bizzat görüşeceğim.”dedi.