Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

”MİLLETİ KANDIRMAYIN,YAPTIĞINIZ HİZMET YOK”

”MİLLETİ KANDIRMAYIN,YAPTIĞINIZ HİZMET YOK”
14 Mayıs 2021 - 1:55

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın yerel basında yer alan haberinde 2 yılda çok işler yaptık demecine vatandaşlar dan tepki gelmişti. Vatandaşlar, ”kaldırım döşemekle, çakıl sermekle ,çöp temizlemek mi çok işler yapılmış.Bunlar her belediyenin işi, başkan kimlere çalıştığını Ünye biliyor ”diyerek tepki göstermişlerdi.

Tavlı’ya bu tepkilerin ardından bir tepkide İyi Parti Ünye Belediye Meclis Üyesi Murat Çıraklı’dan geldi.

”Ben daha ilk meclis toplantısında Ak Partili arkadaşlara dedim ki, “Bakın arkadaşlar bu sure çabuk geçiyor. Bu toplum size bir destek vermiş. Ünye’nin sıkıntılarını tespit edin, çözün. İnsanlara adaletli bir şekilde yaklaşın. İşin ehli insanlarla topluma hizmet etmenin yolunu arayın. Bunu yapamazsanız bu millet size hesap sorar” dedim. Bunun üzerinden iki yıl geçmiş.

BU İŞLER RUTİN İŞLER,YAZMAYA DEĞMEZ

Yol yapmak, çöp toplamak gibi bazı işler bunlar zaten yapılması gereken işler. Bunları iş gibi göstermek ayıp.Benim burada bahsettiğim nokta şudur. Ben isterdim ki Sayın Tavlı’nın “biz belediye olarak bütün ihtiyaçlarımızı tamamladık ama Ünye’nin acil ihtiyacı olan Kültür Merkezi ile ilgili de gerekli görüşmeleri yaptık. Gerek Ankara’yla gerek bakanlıkta işlemleri tamamladık. Faaliyete geçiriyoruz. Tabakhane deresi etrafındaki yolla ilgili olarak gerekli görüşmeleri yaptım. Derenin iki tarafında da gidişli gelişli yol için kamulaştırma alanımız vardı. Orayı da kamulaştırdık. Ünye’nin acil sıkıntısı olan Niksar caddesinin trafiğini çözdük” demesini beklerdim.

Ben isterdim ki “Ünye çamlığını büyükşehirle görüştük, Ünye’nin de istediği gibi herkesin de kullanabileceği şekilde kullanım haline getirdik. Ben Ünye’nin acil ihtiyacı olan ve 130 bin nüfuslu bir yerde huzur evi projesini de görüştük bakanlıkla, bunu da yaptık” demesini beklerdim.

UCUZ SİYASET UCUZ BELEDİYECİLİK

Bana burada çıkıpta yol yaptık demenizin hiçbir anlamı yok Sayın Tavlı. Bakın Asarkaya ile ilgili geçen hafta bahsettik ve akıbetinin ne olduğu belli değil.

Gecende Ünye Belediyesinin gazetesini gördüm. Manşette Numan Bey başta bir tarafta Sayın Tavlı bir tarafta da Sayın Argan oturuyo.

Şimdi onları boş durmadıklarını göstermek için dağıtacaklar. Numan Bey’in önünde çaylar sular var. Ramazanlık günde böyle bir fotoğraf çekilmeyeceğine göre, yani yeni fotoğrafmış gibi dağıtacaksın. Güya millet kanacak buna.

YALANDAN YERE FOTOĞRAF ATMAYIN

Allah’ınızı severseniz Numan Bey yeni görmediniz. Sizlerde yeni insanlar değilsiniz. Ak Parti’de yıllardan beri siyaset yapan insanlarsınız. Bana bir şey söyleyin.

Numan Bey’e gittik görüştük, Ünye’nin istekleri ve sorunları vardı limandı, çamlıktı, huzur eviydi, destek aldık. Deyin de ben size teşekkür edeyim.

Yalandan yere resimler atmayın. Kimi, kandırıyorsunuz? Numan Bey’le resim atacağına göstersene kültür merkezini. Bakın pazarcılarımız sıkıntı dert içerisinde, anlatın. Ama yok. Atın resmi, biz çalışıyoruz. Kime göre neye göre. Bize göre değil.”dedi.

TAVLI”NIN AÇIKLAMALARINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-