MHP İL BAŞKANI NACİ ŞANLITÜRK “EKONOMİK MODELİ DESTEKLİYORUM”

Reklam
Reklamı Gizle

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk ,Karadeniz radyo televizyon ve gazeteciler dernek başkanı Cihan Çakır’ı, Çakır medya ve A52TV ofisinde ziyaret etti.
Başkan Şanlıtürk ziyarette ülkenin içinde bulunduğu konuları değerlendirdi. Cumhurbaşkanının ekonomik modelini desteklediklerini belirten Şanlıtürk ”erken seçim yok ”dedi.
Ziyarette MHP Ordu il Başkanı Naci Şanlıtürk’e ,MHP Ünye ilçe başkanı Murtaza Hacıİmamoğlu ve partiler eşlik etti

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk şöyle konuştu;”Şu anda insanlık aleminin görmüş olduğu en büyük salgınlardan birini yaşıyoruz. Dolayısıyla bu salgına bağlı olarak emtia fiyatlarında artış oldu. Buradan çıkış da üretimi artırmaktan geçmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla bizde milli birlik ve dayanışma kampanyası adı altında ‘Devletimin yanındayım’ sloganı etrafında MHP Ordu İl Teşkilatı olarak esnafımızı ve sivil toplum kuruluşlarımızı ziyaret ettik. Dolar ve döviz fiyatlarının yükselmesine bağlı olarak artan fiyatların, dolar ve dövizin düşmesi ile tekrardan düşmesini bekliyorduk. Bu kapsamda ziyaretlerimiz gerçekleşiyor.

EKNOMİK MODELİ DESTEKLİYORUZ

Ben öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni açıklamış olduğu ekonomik modelin yanındayım destekçisiyim. Ben de yurt dışında yaşadım. Avrupa’da Amerika’da yüksek faiz yok. Parayı faize yatırarak parayla para kazanma devri artık bitti. Bu saatten sonra üretime ve istihdama yönelik çalışmalar yapmak lazım. Ben kendimde bir işadamı olarak üretimi ve istihdamı destekleyici çalışmalarımızı sürdürdüğümü belirtmek isterim.

Ülkemizdeki çoğu özel bankalar yabancı sermayeli. Dolayısıyla burada devlet bankalarının başını çektiği Sayın Cumhurbaşkanımızın da söylediği düşük faize dayalı üretimi destekleyen bir ekonomik modele geçtik. Kamu bankaları Piyasayı finanse etme anlamında özellikle faizlerin düşürülmesinden sonra kendi güçleriyle finanse etmeye çalışıyorlar. Özellikle Türkiye’de kolay parayı alışmış dış sermayeli bankaların faizlerini biraz daha aşağılara düşürmesi gerekmektedir. İnşallah ülkemiz daha fazla üreterek ve çalışarak bu faiz girdabın içerisinden çıkacaktır.

İHRACATTA REKOR KIRIYORUZ

Sayın Cumhurbaşkanımız mutluluk verici rakamlar açıkladı. İhracatta Cumhuriyet tarihinin rekorlarını kırıyor. 225 Milyar doların üzerinde ihracatımız var. Güzel olan taraf şu, yeni yeni pazarlar ortaya çıktı. Cumhuriyet tarihinde ilk defa İhracatın ithalatı karşılama oranları %84’lere yaklaştı. Dolayısıyla Türk ihracatçısı, Türk sanayicisi, işadamı ürettiği müddetçe devletimiz bu girdabın içerisinden çıkacaktır.

Orduluların şu anda bankada faize yatan parası 2 milyar dolara yakın. Bunu istihdama ve üretime çevirmemiz lazım. Bunu sadece hükümetin aldığı tedbirlerle başaramayız. Herkes evinin önünü süpürmüş olursa tüm sokak süpürülmüş olur diye bir tabir var. Bu ekonomik mücadeleye herkesin destek vermesi lazım. İnşallah bunu birlikte başaracağız.” Diye konuştu.