Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

MHP İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ

MHP İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ
21 Temmuz 2020 - 17:34

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un kesin ihraç kararıyla disipline verilmesinin ardından, MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz canlı yayında istifa etti.

MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz yaptığı açıklamada, “Enginyurt milletvekilimize sahip çıkma adına görevimden istifa ediyorum” dedi.

Köksal Yılmaz istifa gerekçesi olarak şunları söyledi;

Sayın vekilimizin cuma ve cumartesi günü ilçe gezilerimiz de ve televizyon programında Tarım Bakanı’na, AK Parti hükümetine Ordulunun sorununu anlatan bir konuşmasından dolayı, genel merkezimizin Milletvekilimiz hakkındaki yapmış olduğu ihraç talebine karşı, ben Milliyetçi Hareket Partisi Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz olarak bu tepkiye duyarsız kalmak istemiyorum. Biz ordulunun bize verdiği 83 bin oyun hesabını soruyoruz. Ne ihale istedik, ne iş istedik, ne taşeronluk istedik. Sadece Milliyetçi Hareket Partisi’ne 83 bin oy vererek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderilen vekilimize sahip çıkmal adına Milliyetçi Hareket Partisi Ordu İl başkanlığından bugün itibarıyla istifa ediyorum.

Bize hakkınızı helal edin, biz onurlu insanlarız. Liderimizin teşkilatımızın emrindeyiz. Görevler değişir, makamlar baki değil. Biz anamızdan il başkanı olarak doğmadık. 7 yıldır görev yaptık, kırmışızdır dökmüşüzdür şimdi herkesten helallik istiyorum. Ben Milliyetçi Hareket Partisi Ordu İl Başkanı olarak istifa ettim, yönetici arkadaşlarımız görevinin başındadır.

Cumhur ittifakını Türkiye’de 81 ilde en çok savunan Sayın vekilimiz olmuştur. Ben kendisine teşekkür ediyorum, adamlığını göstermiştir.hem genel başkanın yanında, hem Partisi’nin yanında, hem de arkadaşların yanında adam gibi dik görmüştür. Biz onunla beraber geldik Onunla beraber bırakıyoruz. Bütün arkadaşlarımıza bize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-